EKONOMİ GÜNDEM

BAŞKAN ADAYI YAĞCI’DAN  ‘OTAĞ’ SÖZÜ

Yörükler Derneği Başkanı Osman Taşpınar ve Yönetim Kurulu Üyeleri İYİ Parti belediye başkan adayı Alper Yağcı’ya nezaket ziyaretinde bulundu.

Yağcı’ya Yörükler Derneği Başkanı Osman Taşpınar tarafından Yörük poşusu takıldı.

Yağcı “Halkımızın desteğiyle göreve geldiğimizde farklı bir boyut kazandırarak sizlerle birlikte Yörük kültürümüzü tanıtmaya devam edeceğiz. Yörük-Türkmen kardeşlerimizi bir araya getireceğimiz bir Yörük Festival düzenleyeceğiz.

Yağcı “Yörükler burada yıllardır yaşıyor Bir otağ, kültür merkezi bile yok. Bizim dönemimizde birlikte belirleyeceğimiz bölgeyi Yörük kültürüne göre düzenleyeceğiz ve başka bölgelerdeki Yörükler bile merak ederek buraya gelecek. Böyle güzel bir kültürü yaşatmak için sizlerle birlikte elimizden ne geliyorsa yapacağız. Yörükler toplumun en eski boyudur. Toplumun ta kendisidir. Sizlerin bu kültürünüzü yaşatması için desteği sağlayacağız” dedi.

Alper Yağcı Sadıkbey Mahallesi’nde Seçmenlerle Buluştu: “Namus Sözü” Verdi

Yerel seçim çalışmaları kapsamında İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Alper Yağcı, gecenin geç saatlerinde Sadıkbey Mahallesi’ni ziyaret etti. Seçmenlerle birebir görüşen Yağcı, onların istek ve taleplerini dinledi ve kendi projeleri hakkında ayrıntılı bilgi verdi.

İYİ Parti’nin il yönetim kurulu üyeleri ile merkez ilçe başkanı İzzet Köken ve ekibinin de eşlik ettiği Yağcı, yapılan ziyaret sırasında 22 yıldır iktidarda olan AK Parti yönetiminin Sadıkbey Mahallesi sakinlerini yalnızca seçim dönemlerinde hatırladığına dikkat çekti.

Yağcı’nın eleştirileri, 2019 yılında AK Partili Belediye Başkanı tarafından yapılan ziyaret ve verilen sözleri hatırlatmasıyla sertleşti. O dönem mahalle halkına verilen ve henüz yerine getirilmemiş sözleri dile getiren Yağcı, yapılmayan düğün salonu, kavşak ve sinyalizasyon ile doğalgaz eksikliklerini vurguladı. Alper Yağcı, mahallenin bu ihtiyaçlarını seçildikten hemen sonra yerine getireceği konusunda “namus sözü” verdiğini açıkladı.

Sadıkbey Mahallesi’ne modern bir düğün salonu yapılması, altyapı yenilemesi, çocuklar için güvenli oyun alanları oluşturulması ve mahalleye hat minibüslerinin girmesini sağlamak gibi vaatlerde bulunan Yağcı, mevcut iktidarın mahalle sorunlarına çözüm üretmede yetersiz kaldığını ifade etti. Mahalle sakinleri ile istişare içinde çalışarak sorunları çözeceklerini söyledi.