EKONOMİ GÜNDEM POLİTİKA

MISIRLIOĞLUNDAN HODRİ MEYDAN

İYİ Parti İl Başkanı Muhammed Mısırlıoğlu haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Uzun süredir ara verdikleri basın toplantılarına 30 Ağustos Zafer Bayramı sonrası yeniden başladıklarını ifade eden Başkan Mısırlıoğlu “ Ağustos ayı zaferler ayı. Bizde Ağustos ayını yoğun faaliyetlerle geçirdik.25 Ağustos’tan itibaren Devletimizin düzenlemiş olduğu Zafer haftası programlarına İYİ Parti olarak katıldık ve Zafer haftamızı halkımızla birlikte coşku ile kutladık” dedi.

“30 Ağustos tarihi bizim ulusumuz için çok önemli bir tarihtir” diyen Başkan Mısırlıoğlu “  Afyonkarahisar Türkiye’mizin önemli kentlerindendir. Bu kentte yaşamaktan gurur duyuyorum. Tarih mekânlarımızı Zafer haftası nedeniyle bir kez daha adım adım gezdik.  Her Türk evladına bu tarihi mekânları ve zaferlerin nasıl kazanıldığını Milli Eğitim Bakanlığı mutlaka  ders olarak okutmalıdır” diye ifade etti.

Başkan Mısırlıoğlu “ Genel Merkezimizin talimatları doğrultusunda 81 kentimizde il Başkanlıklarının STK ziyaretleri yapması istendi. Bizde ziyaretlerde bulunduk ve STK larımızın sorunları ile çözüm önerilerini dinledik. Kesinlikle propaganda yapmadık. İlimizde bölge bölge ziyaretlerde bulunduk. MDK üyemiz Öncül Kazancı ile Dinar, Bölge Milletvekilimiz Hasan Subaşı ile Afyon merkez ve Bolvadin,  Eski Bakanımız Abdülkadir Akcan ile Emirdağ, Çobanlar ,İlçelerimizde ve 2019 seçimlerinde Belediye Başkan adayımız Mahmut Koçak ile STK ziyaretlerimiz oldu.Toplam13 ilçemize ziyaretimiz oldu.Bir hafta içersinde kalan 5 ilçemizdeki STK larımızıda ziyaret edeceğiz” dedi.

“ İlçelerimizde gördüklerimiz, anlatılanlar çok vahim. Bir ilçemizde sanayi sitesinde 214 işyeri bulunmakta. Burada 71 işyeri aktif. 71 esnafın sekizi hariç diğerleri Bağ kur primlerini dahi ödeyememiş. İnsanlarımız çaresiz,insanlarımız çıkmazda.İnsanlarımız kredi kartları ile yaşamaya çalışıyor.” diyen Başkan Mısırlıoğlu “ İktidar partisi Pazar günü iş yerleri kapalı iken esnaf ziyareti yapmış.Kendi partililerinin işyerlerini ziyaret ederek her şeyi günlük gülistanlık göstermeye çalışıyorlar. Hodri meydan beraber gezelim, ortalık nasılmış görelim. Esnafımız bir yıldır Bağ kur primlerini ödeyemiyor. Ötelemek soruna çözüm değil. Destek kapsamında Bağ kur prim borçlarını devletimiz ödemeli. Halkımızın yüzde altmışı depresyon hapları ile yaşıyor. İntihar haberleri yayınlanmıyor. Gençlerimizin gelecekten umudu kalmadı. Ülkenin varlığını üç beş müteahhide peşkeş çektiniz. 1700 TL emekli maaşı ile emeklimiz nasıl geçinebilir birisi bana anlatsın. Her şeyi dolara endekslediniz. Dolar kurundaki dalgalanma vatandaşımızın cebine yansıyor. 2016 yılında 5 litresi 26 TL olan ayçiçeği yağı bugün 85 TL. Yüz liranın değerini sıfırladınız. Biz muhalefet görevimizi yapıyoruz. Bunları anlatmazsak halkımıza ihanet etmiş oluruz.” dedi.

Başkan Mısırlıoğlu “Çiftçimiz perişan mazot, gübre ve ilaç fiyatlarına yetişemiyor. Ne acı bir durum. Kendi kendine yeten bir ülke teslim aldınız, ülkeyi getirdiğiniz duruma bakın. Markette dokuz lira olan süt üreticide üç lira. Onlarca Üniversite mezunu gencimiz Yüntaş’a işçi olarak girebilmek için kuyrukta. İŞKUR’ a el attınız. Sizin referansınız olmayan işe giremiyor. Diğer insanlar başka ülkenin vatandaşımı.” dedi.

Başkan Mısırlıoğlu “ Şener Şen filmlerini andıran bir olayı geçtiğimiz günlerde hep birlikte izledik. Sahibinden az kullanılmış satılık havaalanı. Meğer baktık ki Zafer havaalanını satışa çıkarmışlar. Biz şaka yapıyorlar sandık, gerçekmiş. Havaalanını yapan firma bunların iktidardan gideceğini anlamış bir an önce satıp kurtulayım derdine düşmüş. Yüzde doksan dokuz hesap hatası olan tek havaalanı. Bu havaalanı Sayın Sait Açba’nın ilimize attığı en büyük kazıktır. Sayın Açba yemi burada yemiş başka yere yumurtlamıştır. İktidara gelince yapılanların hesabını sormazsak yazıklar olsun” diye ifade etti.

“ Ülkemiz Temmuz ve Ağustos aylarında orman yangınları ve sel felaketi ile uğraştı. Sebepleri henüz kesin açıklanmadı. Ciğerlerimiz yandı. Ormanları yakanların dünya ve ahrette yeri yoktur. Birilerine yer açmak için ormanlar yakıldıysa adalet önünde olmasa bile mahşerde bunun hesabını verecekler. Sel felaketinde 82 Vatandaşımızı kaybettik, 15 vatandaşımız bulunamadı. Sayın Valimiz Sel felaketi yaşanan bölgede Allah yardımcısı olsun. Yaşanan Sel felaketi plansız yapılaşmanın sonucudur. Umarım yaşananlar ders olur. O bölgeye kim yapılaşma izni verdiye hesabı sorulmalıdır” diyen Başkan Mısırlıoğlu ” Göçmenler ve sığınmacılar sorunu ülkemiz için bir beka meselesidir. Çok değil on yıl sonra başımız çok ağrıyacak. Kendi ülkemizde yabancı durumuna düşeceğiz.  Sığınmacılar derhal kontrollü bir şekilde ülkemizden gönderilmeliler. Sınırların açılması bu ülkeye ihanettir” diyerek basın toplantısını sonlandırdı.