GÜNDEM KÜLTÜR-SANAT

NEFES KESEN GÖSTERİ

TÜRK YILDIZLARI’NDAN NEFES KESEN GÖSTERİ

Türk Yıldızları ‘Büyük Taarruz’ için uçtu

Büyük Taarruz’un 99. Yılında Afyonkarahisar semaları şenlendi

Kurtuluş Savaşı’nı zafere götüren, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı Türk tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri olan Büyük Taarruz emrinin verildiği Kocatepe ve zaferin şehri Afyonkarahisar 99 yıl sonra aynı coşku ve heyecana ev sahipliği yapıyor.

Türk Hava Kuvvetlerine bağlı akrobasi timi Türk Yıldızları, Kurtuluşun Şehri Afyonkarahisar’da gösteri uçuşu gerçekleştirdi. Büyük Taarruz ’un 99. Yılında Afyonkarahisar semaları nefes kesen gösteri uçuşuna tanık oldu.

Türk Yıldızları’ndan nefes kesen gösteri

Gökyüzündeki gururumuz Türk Yıldızları’nın, Afyonkarahisar semalarında yaptığı zafer uçuşunu kentin çeşitli noktalarındaki vatandaşlar izledi. Millî Savunma Bakanlığı ile Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Türk Yıldızları´nın yaklaşık 20 dakika şehir etrafında yaptığı gösteriler, izleyicilere keyifli anlar yaşattı.

Türk Yıldızları, ters tırmanış ve dönüş, iniş takım kesişimi, çift kesişim, iniş takımları terste selamlama, tip ucu ve üç boyutlu sema hareketlerini sergileyerek gökyüzüne ay-yıldız figürü çizdi. İzleyenleri gökyüzüne kilitleyen Türk Yıldızları, Afyonkarahisar’ın düşman işgalinden kurtuluşuna özel tarihi Afyon Kalesi ve şehrin etrafında tur attığı anlar renkli görüntülere sahne oldu.

Büyük Taarruz’un 99. Yılında Afyonkarahisar semaları şenlendi

Heyecan veren gösteriyi Belediye Başkanı Mehmet Zeybek vatandaşların da katılımıyla Zafer Meydanı’ndan ilgi ile takip etti. Bağımsızlık mücadelesinin kilit noktası Afyonkarahisar’da 99 yıl önce verilen mücadeleye dikkat çeken Belediye Başkanı Mehmet Zeybek “Yüreklerindeki bağımsızlık ateşi ile gökyüzünü al bayrağımızın rengine boyayan gurur kaynağımız Türk Yıldızları, semaları şenlendirdi bizlere zafer coşkusu yaşattı. Afyonkarahisar’ın düşman işgalinden kurtuluşunu büyük gurur ve heyecanla kutluyoruz. Bizlere bu toprakları vatan yapan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve ecdadımızı rahmet ve minnet ile yâd ediyoruz. Bu büyük zaferin coşkusunu yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak adına gerçekleştirdiğimiz etkinliklere büyük destek sağlayan başta Millî Savunma Bakanlığımız ile Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na Türk Yıldızları ekibine ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

About the author

aydemir

Add Comment

Click here to post a comment