GÜNDEM KÜLTÜR-SANAT

YAZ KURSLARI TAMAMLANDI

Gençlik Merkezlerimizde yaz ayları boyunca toplam 63 branşta açılan yaz kursları 2390 kursiyerin katılımı ile tamamlandı.

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Afyonkarahisar Gençlik Merkezi, Karahisar Gençlik Merkezi, Sandıklı Gençlik Merkezi ve Emirdağ Gençlik Merkezlerinde  Elifba Kur’an’ı Kerim,  Temel Dini Bilgiler, Kitap Okuma Halkaları, Resim, Ebru, Spor Etkinlikleri, Akıl Zeka Oyunları Müzik-Ritim Çalışmaları gibi 68 farklı branşta açılan yaz kursları tamamlandı. 15 Temmuz – 20 Ağustos 2021 tarihleri arasında toplam 52 eğitmen ile yapılan faaliyetlere 2390 kursiyer katılım sağladı.

Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde gençlik merkezlerinde yaz ayları boyunca Ailemle Öğreniyorum ve Kardeşim projesi de dahil olmak üzere 68 faaliyet yapıldı.  2021 Yaz Kurslarında 40 eğitmen görev yaparak  9 branşta 980 gence eğitim verildi. Aynı zamanda yaz ayları boyunca Afyonkarahisar Valiliği tarafından yürütülen Kardeşim Projesi kapsamında 7 farklı branşta 98 roman genç katılım sağladı. Ayrıca Afyonkarahisar Valiliği tarafından 2021 yılının Aile Yılı olarak ilan edilmesi sebebiyle Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Ailemle öğreniyorum projesini hayata geçirildi. 12 eğitmenin görev yaptığı bu proje ile 23 farklı branşta 704 kursiyere eğitim verildi.

Kurslara katılım sağlayan gençlere teşekkür eden İl Müdürü Feyzullah Dereci, “2021 yılı yaz dönemi boyunca açtığımız kurslar tamamlandı. 4 Gençlik merkezimizde Elifba Kur’an’ı Kerim,  Temel Dini Bilgiler, Kitap Okuma Halkaları, Resim, Ebru, Spor Etkinlikleri, Geleneksel Türk Okçuluğu, Dart, Akıl Zeka Oyunları Müzik-Ritim Çalışmaları, Doğa Yürüyüşü, Çevre Temizliği gibi 68 branşta faaliyet yapıldı. Bu faaliyetlere katılan tüm gençlerimize ve ailelerimize teşekkür ediyorum. Gençlik Merkezlerimizde 7-29 yaş aralığındaki gençlere yönelik faaliyetlerimiz devam ediyor. Tüm gençlerimizi Gençlik Merkezlerimize bekliyoruz.” ifadesinde bulundu.