GÜNDEM MAGAZİN

TÜRK YILDIZLARI ZAFER ŞEHRİNDE

Milli Mücadelenin kilit şehri Afyonkarahisar Büyük Taarruz ’un 99. yılını kutlamaya hazırlanıyor. Büyük Taarruz Zafer Haftası etkinlikleri kapsamında cesur ve estetik hareketleriyle izleyenleri gökyüzüne kilitleyen Türk Yıldızları Afyonkarahisar semalarında Afyonkarahisarlılar için uçtular.

Türk Hava Kuvvetleri Akrobasi Timi ‘Türk Yıldızları’ Büyük Taarruz Zafer Haftası etkinlikleri çerçevesinde Afyonkarahisar semalarını süslediler. Dünyada 8 süpersonik uçakla gösteri yapan tek akrobasi takımı olan Türk Yıldızları, 7 uçağın yer aldığı bir gösteri sundu. Gösterilerinde 20 ayrı akrobasi hareketi yapan pilotlar Büyük Taarruz Zafer coşkusunu doruğa çıktılar.

2019 yılında yaptıkları gösterilerde izleyenleri gökyüzüne kilitleyen tarihi Afyon Kalesi ve şehrin etrafında tur atarak Afyonkarahisar’ın düşman işgalinden kurtuluşuna özel ay ve yıldız figürü çizen Türk Yıldızları, bu yılda etkinliklere renk kattılar. Türk Yıldızlarının Afyon gösterisi 25 Ağustos Çarşamba günü saat: 10.15’te gerçekleştirildi.. Gösteriler için herhangi bir alanda toplanmak gerekmedi. Afyonkarahisarlılar evlerinden ya da bulundukları yerden gösterileri izleyebildiler.

Türk pilotlarının hem cesaret ve gücünü, hem de eşsiz yeteneğini sergileyeceği gösteriler yine büyük ilgi gördü.