EKONOMİ GÜNDEM POLİTİKA

ULUÇAY “AFRAY VE KREŞ YOLDA”

ULUÇAY’IN KREŞ MÜJDESİ ANNE BABALARI SEVİNDİRECEK

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay, özellikle çalışan anneleri mutlu edecek bir müjdesini daha hemşehrileri ile paylaştı. Uluçay, organize sanayi bölgesine kreş yapılacağını duyurarak, “Projemiz geleceğimizin teminatları çocuklarımıza, anne ve babalarına hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Uluçay açıklamasında çalışan annelerin evlatlarını güvenilir bir ortamda eğitim görmesi ile birlikte yaşam kalitelerini güçlendirip hayatlarını kolaylaştıracaklarını söyleyerek, “Hanım kardeşlerimizin en önemli önceliği evlatları. Bu noktada hem iş hayatlarında aktif olup hem de çocuklarına gerekli ilgiyi göstermek isteyen hanım kardeşlerimiz için Organize Sanayi Bölgesine kreş yapacağız. Bu sayede hem anneler hem de babalar çocukları için endişelenmeden Afyonkarahisar Belediyesi güvencesi ile hayatlarına devam edebilecek. Yeni yapacağımız kreş, çalışan anne babalara güven sağlayacak ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha iyi bir eğitim almalarına katkı sağlayacak. Projemiz, geleceğimizin teminatları olan çocuklarımıza anne ve babalarına hayırlı uğurlu olsun” dedi.

AFRAY 2025 YILININ İLK ÇEYREĞİNDE HİZMETE SUNULACAK 

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay, şehrimiz için önemli bir ulaşım yatırımı olan AFRAY ile ilgili çalışmalar hakkında güncel bilgileri kamuoyuyla paylaştı. Uluçay açıklamasında, “ 2025 yılının ilk çeyreğinde sinyalizasyon çalışmalarını da bitirecek ve bu hizmeti Afyonkarahisar halkımıza sunmuş olacağız” dedi.

Uluçay AFRAY ile ilgili yaptığı açıklamada, “AFRAY’ı yapan ilgili firmanın birçok iş makinesi ve ekipmanları ile üniversite içerisinde yer alan başlangıç noktasında çalışmalarını hızlandırarak kısa sürede tamamlayacağını ifade etmek isterim. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığımızın projesi olan AFRAY, yüksek hızlı tren ile şehrimize gelen vatandaşlarımızı ve üniversite öğrencilerini şehir merkezine, şehir merkezinden de Erenler bölgesine taşıyacak. 2024 yılının sonuna kadar altyapı çalışmalarını tamamlanacak. 2025 yılının ilk çeyreğinde sinyalizasyon çalışmalarını da bitirecek ve bu hizmeti Afyonkarahisar halkımıza sunmuş olacağız. Aziz hemşerilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.