EĞİTİM-SAĞLIK GÜNDEM

ULUÇAY “SOKAKTA Kİ CANLARI ASLA UNUTMADIK”

Uluçay sokaktaki canlar için mama üretim tesisi ve barınma merkezi yapacak

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay gerçekleştireceği projeleri arasında yer alan ‘Sokak Hayvanları Barınma Merkezi’ ve ‘Sokak Hayvanları Mama Üretim Tesisi’ projeleri hakkında açıklamada bulundu.

Uluçay açıklamasında, “Sokak hayvanlarımızın ihtiyaçlarına göre yeterli büyüklükte kapalı ve açık bölümlerin bulunduğu bir barınma merkezi yapacağız. Bu merkez içerisinde sokak hayvanları için veteriner odası, barınma ve ameliyathane yer alacak. Bir başka projemiz olan sokak hayvanları mama üretim tesisi projemizle belediyemiz barınaklarındaki hayvanlar için mama üreteceğiz. Bunun yanında barınakta hayvan sahiplenen vatandaşlarımıza da ücretsiz mama desteği sağlayacağız” dedi.

Uluçay sözlerine şöyle devam etti; Hayata geçireceğimiz bu iki projemizle şehrimizin genelinde sokak hayvanlarına düzenli olarak mama temin edilmesini sağlayacak ve böylelikle hayvanların açlıkla mücadele etmesinin önüne geçeceğiz. Aynı zamanda şehrimizin insanları da bu projelerde fayda sağlayacak. Çünkü daha sağlıklı ve huzurlu bir yaşam için sokak hayvanlarını korumamız gerekiyor dedi.