EKONOMİ GÜNDEM

YAĞCI”  BİRLEŞTİRİCİ ADAY OLARAK BİZİZ”

İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Alper Yağcı, kritik dönemeci yaşanan yerel seçim sürecinde, tarihi Oruçoğlu ve Bozcalar çarşılarını ziyaret etti. Esnafla ve alışveriş yapmakta olan vatandaşlarla bir araya gelen Yağcı, kente sunulacak geniş kapsamlı hizmet sözü verdi.

Yağcı’nın, esnafın sorunlarını birebir tespit etme ve çözüm üretme amaçlı yaptığı çarşı ziyaretleri, büyük ilgi gördü.

İYİ Parti’nin, Afyonkarahisar’da iddialı bir alternatif olarak yükselişini vurgulayan Yağcı, yenilenme ve değişim arayışında olan yerel seçmenin tercihi olacaklarını belirtti. Aday Yağcı, kentin hak ettiği hizmetlere kavuşturulması noktasında kararlı olduklarını ve şehrin çıkarlarını ön planda tutacaklarını ifade etti.

Esnafın içinde bulunduğu zor duruma da değinen Belediye Başkan Adayı Yağcı, “Ülke ekonomisi zor bir süreçten geçerken, ilimizdeki esnafımızın da kötü etkilendiği aşikar. Önceden şehrin can damarı olan, ancak şimdi sessizliğe bürünmüş Oruçoğlu ve Bozcalar çarşılarının dramı gözler önünde. Esnafımızın yok denecek kadar azalan müşterisi, gelir kaybına neden oluyor ve günü siftahsız kapatan çok sayıda dükkan var. Belediye olarak esnafa gereken desteği sağlama konusunda umutluyuz ve bu konuda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Vatandaşımız toplumu birleştirici aday olarak bizi görüyor. Halkımızın güvenini boşa çıkarmayacağız” diye konuştu.

İYİ Partili Alper Yağcı: Basketbol takımını kapatıp Afyon’a ihanet ettiler, hesap soracağız

 

İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Alper Yağcı, basketbol ve voleybol takımlarının kapanması üzerinden iktidara yüklenerek, “Afyon Belediyesi’nin bu dönemde yaptığı en büyük ihanet spor alanındaki ihanettir” dedi. Yağcı, seçilmesi durumunda Afyonkarahisar’ı futbol, basketbol ve voleybolda yeniden merkez yapacaklarını söyledi.

 

İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Alper Yağcı, yaptığı açıklamada iktidarı hedef aldı. Yağcı, basketbol ve voleybol takımlarının kapanmasının şehre yapılan en büyük ihanet olduğunu söyledi.

“Nasıl böyle bir tanıtımı yok edebiliyorsunuz?”

Bu takımların nasıl yok edildiğini soran Yağcı, “Afyonkarahisar’da spor kanayan bir yaramız. Afyon Belediyesi’nin bu dönemde yaptığı en büyük ihanet spor alanındaki ihanettir. Göreve geldiklerinde Afyon’da süper ligde oynayan basketbol ve voleybol takımları vardı. İnsanların aileleri ile gidip oturacağız harika bir ortam oluşmuştu. Bugün Efes Pilsen size maç yapmaya geliyor. Fenerbahçe, Galatasaray size maç geliyordu. Efes Pilsen dünyada maçı en çok izlenen 5 takımdan biri. Siz Afyon Belediyesi olarak nasıl böyle bir tanıtımı yok edebiliyorsunuz” dedi.

“Afyonkarahisar’a büyük bir ihanet ettiler”

Takımların kapatılması ile şehre ihanet edildiğini söyleyen Yağcı, “Bir takım kurmak çok zordur ama var olanı yaşatmak daha kolaydır. Maalesef basketbol ve voleybolu kapatarak Afyonkarahisar’a büyük bir ihanet ettiler. Bu ihanet sadece bir takım tanıtım anlamıyla kalmıyor. Bu iki takım sayesinde çocuklarımız basketbol ve voleybolu sevdi. Çocuklarımız buralarda açılan alt yapılara kayıt olmaya başlamışlardı. Maalesef futbol takımımızda güzel bir yere gidiyordu. Afyon Belediye Başkan yardımcısını kulüp başkanı yaptılar. Afyon’da üst üste 8 galibiyet ile giden takımda gerekçesi belli olmayan bir sebeple kulüp başkanı değiştirildi. Takımın ahengi bozuldu. Afyon’da futbolcular yürüyerek maça gitmek zorunda kaldı. Çocuklarımıza sporu sevdirirsek bu şehirde spor gerçekten önemli hale gelir. Biz Afyon’u futbol, basketbol ve voleybolda yeniden merkez yapmak istiyoruz.” diye konuştu.