EĞİTİM-SAĞLIK EKONOMİ GÜNDEM

CHP KÖKSAL” AKP’NİN SON ÇIRPINIŞLARI

CHP Grup Başkanvekili, Afyonkarahisar Milletvekili ve Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, kendisi hakkında dedikodular yapılarak algı oluşturulmaya çalışıldığını söyledi. Köksal, özellikle belediye personeline ‘Burcu Köksal seçilirse sizi işten çıkaracak’ şeklinde söylemlerle gözdağı verildiğini ifade ederek, “Bu iddialar ve mesnetsiz girişimler benim gücümü zayıflatmaz, aksine gücüme güç katar” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, 31 Mart’ta Afyonkarahisar’da tarihi bir zaferle belediye başkanı seçileceğinden emin olduğunu vurgulayarak kendisi hakkında yalan yanlış telkinlerle seçmenlerin tesir altına alınmaya çalışıldığını söyledi. Köksal, “Hemşehrilerim beni biliyor. Ben Meclis’te yıllarca onların hakkını savundum. Seçildiğimde kimsenin ekmeğiyle oynamayacağım” dedi.

TAMAMLAYAMADIKLARI HİZMETLERİ YENİ PROJE GİBİ AÇIKLIYORLAR

“Seçimi kaybedeceğini anlayanlar TOKİ müjdesi vermeye başladılar. TOKİ’nin konut yapmasının belediyenin kimde olduğuyla ilgisi yok” diyen Köksal, şöyle konuştu: “Benim seçimi en az 10 puanla kazanacağımı anlayanlar sözde TOKİ’nin 2000 konut müjdesini vermeye başladılar. Keşke bu müjde yerine 2019’da Küçükçobanlı için kurasını çekip sonrasında Gökçe Mahallesi’ne kaydırdıkları 750 konutun teslim müjdesini verselerdi, daha inandırıcı olurdu. Kaybedeceklerini anlayanlar son bir gayretle seyyar temel attıkları AFRAY’ın biteceğini söylemeye, teslim edemedikleri konutların müjdesini vermeye başladılar. TOKİ’nin konut yapması için belediyenin kimde olduğunun bir önemi yok. Örnek; Dazkırı ilçemiz. Korkarım bunlar yakında 20 yıldır sivil uçuşlara açacağız dedikleri askeri havaalanın da yine sivil uçuşlara açacağız müjdesini verirlerse şaşırmayın. Tabi biz buna inanır mıyız? Afyonkarahisarlı hemşehrilerimiz inanır mı? Tabiki, hayır. Bu memleketi mağdur edilen emeklilerimizle, kaderine terk edilen esnaflarımızla, adam kayırma yüzünden işe giremeyen gençlerimizle, elinin değdiği her yeri güzelleştiren kadınlarımızla ve bu memleketin yürekli vatan sever insanlarıyla birlikte yöneteceğiz.”

EMEKÇİ ARKADAŞLARIM KILDIKLARI NAMAZDAN SONRA BANA HAYIR DUASI ETSİNLER YETER

Afyonkarahisar Belediye Başkanı adaylığı sürecinde girdiği her ortamda büyük bir samimiyetle karşılandığını hatırlatan Köksal, bir belediye personelinin ‘mescitlerimizi kapatacak mısınız? Mesai saatlerinde namaz kılmamıza izin verecek misiniz? Gibi sorularına yanıt vererek, “Ben camilere imam atamasına vesile olmuş biriyim. Emekçi arkadaşlarım kıldıkları her namazın ardından bana dua etsinler, yeter.” dedi. Köksal, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Ben özellikle Bolvadin ilçemiz başta olmak üzere birçok köyde imam atanmadığını ve camilere imam atanması gerektiğini Meclis’te dile getirmiş bir Milletvekili olarak yapılacak imam atamalarına da bu noktada katkı sağladım. Şehrimizde özellikle Bolvadin Büyükkarabağ’da çok ciddi bir imam sıkıntısı vardı. Bunları ben Meclis’te dile getirmiş bir Milletvekiliyim. Belediyede çalışan emekçi arkadaşlarımdan benim tek isteğim kıldıkları her namazdan sonra bana hayır dualarını eksik etmesinler ben başka bir şey istemiyorum. Onların her zaman her daim yanlarındayım.”

BELEDİYEDE HERKES HUZURLA ÇALIŞACAK, KİMSENİN HAKKINI YEMEYECEĞİZ

Belediye personellerinin Burcu Köksal seçilirse işten çıkartılacaksınız diye korkutulmaya çalışıldığına dikkat çeken Köksal, bu tür girişimlerin kaybedeceğini anlayan AKP’nin son çırpınışları olduğunu kaydetti. Köksal, açıklamasına şöyle devam etti: “Belediyede çalışan bir otopark görevlisi kardeşimiz yolda önümü kesti ve dedi ki;‘Burcu Başkanım bizi her gün topluyorlar, Burcu Köksal kazanırsa sizi işinizden edecek, ekmeğinizden edecek, emekliğe sevk edecek diye bize sürekli söylüyorlar. Bu doğru mu?’ diye sordu. Dedim ki; 2022 yılında belediye işçilere zam vermedi, ikramiyelerini ödemedi, bunun yerine Macar dansı, ateş dansı izlemeye gezi düzenledi. Basına manşet oldu. Siz bu geziye gideceğinize belediyede çalışan işçinin zammını verin, ikramiyesini ödeyin diye hakkınızı ben savundum dedim. Yine belediyede kadın arkadaşlarımız mobbinge uğradığında, sürgün yediklerinde tüm ülkeye ben duyurdum. Belediyeden haksız yere işten çıkarılan personeller olduğunda ben yanlarında oldum. Ben bu kadar işçinin emekçinin hakkını yıllar boyunca savunmuş bir Milletvekili olarak belediye başkanı olduğumda bir işçi kardeşimin hakkını yersem, bir işçi kardeşimi zorla işten çıkartırsam veya emekliliğe sevk edersem kendimi inkar etmiş olurum, savunduklarımı inkar etmiş olurum. Hiçbir işçi arkadaşımızın işiyle aşıyla ekmeğiyle kesinlikle oynamayacağım. Benim sözüm nettir. Kimseyle uğraşmayacağız. Herkes maaşını, fazla mesaisini, ikramiyesini zamanında eksiksiz olarak alacak ve huzurla çalışacak.”

TÜRKİYE’DE EN YÜKSEK PERSONEL MAAŞI VEREN BELEDİYELER CHP’Lİ

Açıklamasında personeline en yüksek maaşı veren belediyelerin CHP’li belediyeler olduğuna değinen Köksal, “YÜNTAŞ’ta çalışan işçi kardeşimin en düşük maaşı 30.400 TL olacak. Zammı da ekonomik krize ve geçim sıkıntısına göre makul seviyede alacaklar. Personele en yüksek maaşı veren belediyeler bizim yönettiğimiz belediyeler. Türkiye genelinde böyle. Bizde prensip gereği işçinin, emekçinin hakkı alnının teri kurumadan verilir. Hepsi benim çalışma arkadaşım. Bu konuda bütün belediye personeli arkadaşlarımızın içi rahat olsun.” dedi.