GÜNDEM

YASAN’HADSİZLİKTE SINIR TANIMIYOR

Kent Konseyi Başkanı Şemsettin Yasan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

Kent Konseyi Başkanı Şemsettin Yasan, daha önce Kent Konseyinin logosundan Atatürk silüetini kaldırarak, yeni logoya Paşa camiinin silüetini koymuş ve büyük bir tartışmaya sebep olmuştu.

Diğer yandan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un istifasını ve yerine yeni bakanın görevlendirilmesini “geç kalınmış bir karar” olarak nitelemişti. Eski Bakan Ziya Selçuk’un başarısız olduğunu iddia eden Şemsettin Yasan, Cumhurbaşkanlığı kararnamesini paylaşmıştı ve “Geç bile kalındı. Bence daha evvel değişmeliydi. Yeni atanan bakanımıza da hayırlı olsun inşallah” diye konuşmuştu.

TOPLUM NEZDİNDE KÜÇÜK DÜŞÜRMEYE ÇALIŞTI

Şemsettin Yasan ayrıca; “Eğer iktidarda CHP olsaydı toplumda koflaşma, yozlaşma daha çok olur,  deizm ve ateizm daha da artardı” sözleriyle de dikkatleri üzerine çekmişti.

Yaptığı paylaşım ve sözlerle sürekli tepki çeken Şemsettin Yasan, bu defa da gazetecilere sataştı. Bulunduğu makamın farkında olmayan Yasan, gazetecileri kategorize etmeye çalışarak, “Afyon’da basın ikiye ayrılır; 1. RTE’na, hükümete karşı olanlar 2.Cumhur İttifakına karşı olanlar” dedi.

Afyonkarahisar basınını toplum nezdinde küçük düşürmeye çalışan ve Ak Parti, Cumhurbaşkanı, MHP düşmanı gibi gösterip kutuplaştırmaya sebep olan Şemsettin Yasan’a basından da tepkiler geldi.

HADSİZLİKTİR, AYRIŞTIRMADIR, SINIFLANDIRMADIR, HAKARETTİR

Basın Mensupları Dayanışma Derneği Başkanı Mustafa Dağhan, konuyla ilgili açıklamasında; “Kent Konseyi Başkanlığı gibi önemli bir görevi üstlenen Şemsettin Yasan’ın gazeteciler hakkındaki talihsiz paylaşımını şiddetle kınıyoruz. Ulvi bir görev üstlenen gazetecileri kategorize etmeye çalışarak, toplum önünde küçük düşürmeye çalışmasını kabul etmiyoruz. Afyonkarahisar’da 50 yılını 70 yılını başarıyla geçirmiş basın kuruluşları varken, mesleğe yıllarını vermiş saygın gazeteciler varken, tarafsızlık, saygınlık konusunda üzerine halel düşürmemiş tüm basın kuruluşlarına bu denli bir iftira içeren saldırı normal bir insanın yapabileceği bir durum değildir. Hadsizliktir, ayrıştırmadır, toplumu basına karşı kışkırtmaya çalışmaktır, sınıflandırmadır, hakarettir. Dolayısıyla yetkililerden Şemsettin Yasan’la ilgili gerekeni yapmasını bekliyoruz” dedi.