GÜNDEM İLÇE HABERLERİ

DİNAR DA TİYATRO GÖSTERİSİNE YOĞUN İLGİ

Belediye ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü iş birliği ile Cumhurbaşkanlığı tarafından bu yıl ilan edilen ’Yunus Emre ve Türkçe Yılı’ kapsamında Trabzon Devlet Tiyatrosu oyuncularının hazırladığı “Yunus’la Yürürken” isimli tiyatro gösterisi Cumhuriyet Meydanında vatandaşlarla buluştu.

Cumhuriyet Meydanında düzenlenen tiyatro gösterisine; İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya, Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, İlçe Emniyet Müdürü Nihat Pulat, İlçe Jandarma Komutanı Yzb. Necip Kacar, AK Parti İlçe Başkanı İdris Er, MHP İlçe Başkanı Mustafa Karahan, Ticaret Odası Başkanı Abdullah Bağırkan, Il genel meclis üyeleri,  belediye meclis üyeleri, çocuklar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Tiyatroya katılan vatandaşlara belediye ekipleri tarafından dondurma ve su ikramı gerçekleştirildi.

Tiyatro gösterisinin tamamlanmasının ardından Dinar İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya ve Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı, gerçekleştirilen anlamlı ve güzel bir tiyatro gösterisi için tiyatro ekibine teşekkür etti.

Vatandaşların ve çocukların yoğun ilgi gösterdiği “Yunus’la Yürürken” isimli tiyatro oyunu sonunda Yönetmen Saliha Karahasan’a, Dinar İlçe Kaymakamı Selami Kapankaya tarafından çiçek takdim edilirken, Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı tarafından Dinarın simgesi Su çıkan maketi takdim edildi.