GÜNDEM SPOR HABERLERİ

ALTIN  KÜBRA AFYON’UN GURURU OLDU

İstanbul’da yapılan Türkiye Yüzme Şampiyonasında Kübra Saltık 6 stilde birinci olarak Afyonkarahisar’a 6 altın madalya ile döndü.

Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu faaliyet programında yer alan Türkiye Yüzme Şampiyonası 24-26 Ağustos 2021 tarihileri arasında İstanbul Cemal Kamacı Spor Kompleksi Olimpik Yüzme Havuzunda yapıldı. Yarışmaya Afyonkarahisar’dan Kübra Saltık katıldı. Saltık, 50m serbest, 100m serbest, 50m kurbağa, 100m kurbağa, 50m sırt ve 100m sırt stillerini birincilikle bitirerek 6 altın madalyanın sahibi oldu.

İl Müdürü Feyzullah Dereci ile Antrenörü Nehir Bahçıvan’a teşekkür eden Saltık, “Pandemi döneminde de antrenmanlara ara vermeden devam ederek hem atletizm branşında hem de yüzme branşında birçok madalya kazandım. Verilen emeğin karşılığını da almak beni çok mutlu etti. Çalışmalarımda büyük emekleri olan Antrenörüm Nehir Bahçıvan’a ve spor yapmam için beni teşvik eden her zaman destek veren İl Müdürüm Feyzullah Dereciye çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak hem sporcumuz hem de mesai arkadaşımız Kübra Saltık’ı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.