EĞİTİM-SAĞLIK GÜNDEM

BU KAVŞAK ÇOK TEHLİKELİ “PARK AFYON”

Gerçekten insanı hem yoruyor hem de minibüsçülerin anlamsız bir şekilde ısrarla tam kavşağın ortasında durup ısrarla yolcu almalarına bir türlü anlam verilemiyor.

Defalarca gerek zabıta gerekse trafik polislerinin araçlarını buraya park ederek kavşağın kapatılmasını önlemelerine rağmen özellikle akşam saatleri ve gece saat 22 den sonra minibüslerin garip ama bir o kadar da ısrarla bu kavşağı mesken tutmaları özellikle dar olan ali baba lokantası ve üst geçit bitimine yapılan çok tehlikeli parklar vatandaşı ve araç sürücülerini canından bezdirmiş durumda..

Anbar yolu bitimi ve sgk kuruma kadar olan dar alanda sağlı parklar ve araç geçişleri oldukça tehlikeli sonuçlara davetiye çıkartırken, az ilerdeki yaya geçidine hızlı giren araç sürücüleri ise işin farklı bir tehlike sinyalini veriyorlar. Dar olan üst geçit yolunun sanayiye olan bölümü ise özellikle lokantaların önüne park eden araçlar için ciddi bir sıkıntıya yol açıyor. Vatandaşlar ise yeter artık burada acil bir trafik denetlemesi şart derlerken, özellikle tam kavşağın ortasında duran minibüslerin ise defalarca uyarılmalarına rağmen araç sürücülerine olumsuz davranışlar sergiledikleri de gelen şikayetler arasında..