EKONOMİ GÜNDEM MAGAZİN

TERMALİN PARLAYAN YÜZÜ “GARDEN OTEL”

Türkiye’nin önemli jeotermal kaynaklara sahip kentlerinden Afyonkarahisar’da, termal otellere rezervasyon yoğunluğunun yaşandığı bildirildi.

Gastronomisiyle de öne çıkan ve şifalı termal sularıyla dört mevsim ziyaretçi ağırlayan Afyonkarahisar’da bayram hareketliliği yaşanıyor.

Yaklaşık 35 bin yatak kapasitesi bulunan kentte, aralarında beş yıldızlı otellerin de olduğu birçok tesisi tercih edecek olanlar, hem tatil yapacak, hem de şifalı suların keyfini çıkaracak.

“Afyonkarahisar’da 12 ay boyunca tatil yapılabiliyor”

Termal otelciler adına açıklama yapan Hüseyin Bülbül yaptıkları açıklama da” Afyonkarahisar’da 12 ay tatil yapılabiliyor. Otellerimiz de Kurban Bayramı tatili süresince her yaş grubuna göre aktivite ve animasyon etkinliklerini tamamladı. Bayram, yaz döneminde olduğu için Afyonkarahisar’daki termal otellere genellikle Belçika, Almanya ve Hollanda’da yaşayan gurbetçi vatandaşlarımız ilgi gösteriyor. Otellere girişler de hafta sonu başlayacak.”

Kurban Bayramı dolayısıyla Afyonkarahisar’ı tercih eden misafirlerin şifalı sulardan faydalanmasının yanı sıra kentin tarihi ve turistik mekânlarını da görme fırsatı yakalayabileceğini görebildiğini dile getirdiler.

Tatilcilerin Frigya’daki Emre Gölü üzerinde sıcak hava balonu uçuşlarına da ilgi gösterdiğini aktaran termal otel sahipleri   “Şehrimiz, yatırımlarla her dönem üzerine koyarak gelişiyor. Afyonkarahisar’a termal tatile gelen misafirlerimiz, çok keyifli vakit geçiriyor.”dedi.

“Kent ekonomisine de çok ciddi katkı sağlıyor”

Kentteki Garden otel termal sahibi Hüseyin Bülbül  Kurban Bayramı rezervasyonlarının kendilerini de memnun ettiğini vurguladı.

Otellerindeki hazırlıkların tamamlandığına dikkat çeken Bülbül, “Kurban Bayramında termal turizm hareketliliği iç turizm ve ekonomik bakımından önemli bir gelişme. Bu, sadece otel sahipleri ve çalışanlarına değil, kent ekonomisine de çok ciddi katkı sağlıyor. İnsanlar burada hem dinleniyor, hem eğleniyor.” diye konuştu. Kentteki termal otel sahibi Hüseyin Bülbül de Kurban Bayramı rezervasyonlarının kendilerini memnun ettiğini vurguladı.

 

Otellerindeki hazırlıkların tamamlandığına dikkat çeken Bülbül, “Kurban Bayramında termal turizm hareketliliği iç turizm ve ekonomik bakımından önemli bir gelişme. Bu, sadece otel sahipleri ve çalışanlarına değil, kent ekonomisine de çok ciddi katkı sağlıyor. İnsanlar burada hem dinleniyor hem eğleniyor, giderken de buradan mutlu ayrılıyor.”ifadesini kullandı.