GÜNDEM KÜLTÜR-SANAT

BÜYÜK COŞKU BÜYÜK HEYECAN

Her yıl büyük bir coşku ve heyecanla kutlanan Büyük Taarruz Zafer Haftası etkinliklerinin bu yılda yine aynı coşku ve heyecanla kutlandı.

Afyonkarahisar Valiliğinin öncülüğünde 25-30 Ağustos tarihleri arasında kutlanacak Büyük Taarruz Zafer Haftası dolayısıyla bir dizi etkinlik düzenleniyor. Etkinlikler 25 Ağustos Çarşamba günü saat 06.00’da Emre Gölü’nde yapılan Balon Festivali ile başladı. Aynı gün gökyüzündeki gururumuz Türk Yıldızları Afyonkarahisar semalarında zafer uçuşu gerçekleştirildi. Etkinlikler Şuhut ilçesinde bulunan Mustafa Kemal’in Büyük Taarruz zaferi öncesinde Şuhut’ta kaldığı ve karargâh olarak kullandığı Atatürk Evi ziyareti ile devam etti. Afyonkarahisar’dan yola çıkarak temsili olarak düşman birliklerini İzmir’e doğru süren atlı birlikler İzmir’e uğurlandı.

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Afyonkarahisar il ve ilçelerinden 600 genç katılım sağladı. Mustafa Kemal Atatürk’ün Büyük Taarruz zaferi öncesinde Şuhut’ta kaldığı ve karargâh olarak kullandığı Atatürk Evi ziyareti sonrası gençler, ellerinde bayraklar ve meşalelerle zafer yürüyüşüne katılarak buradaki etkinlik tamamladı.

Kurtuluş Savaşımızın zaferle taçlandırıldığı ve Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı 30 Ağustos Büyük Taarruz Başkumandan Meydan Muharebesi’nin yıl dönümünde Kütahya/Zafertepe’de yapılacak kutlama etkinliklerine Afyonkarahisar’dan 1000 Genç katılım sağlayacak.