GÜNDEM MAGAZİN POLİTİKA

GÖKYÜZÜNDEN DAVET

Gökyüzünden Afyonkarahisar’a davet

“Herkes bu tarihi ve doğal güzellikleri görmeli”

Tarihi kalıntıları, doğal güzellikleri, kaya anıtları, mezar odaları, kiliseleri ile binlerce yıllık medeniyetin izlerini taşıyan gizemli coğrafya Frig Vadisi’nin en güzel köşelerinden Emre Gölü’nde düzenlenen Balon Festivali geniş ilgi gördü. AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya ile AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay da herkesi Frig Vadisi’ndeki sıcak hava balon turlarına katılmaya davet etti.

Afyonkarahisar Valiliği ve Afyonkarahisar Belediyesi iş birliğinde Büyük Taarruz Zaferi’nin 99. Yılı kutlamaları kapsamında Emre Gölü’nde Afyonkarahisar’ın ilk balon festivali olan Frigya Balon Festivali düzenlenmişti. Sabah gün doğumu öncesinde havalanan sıcak hava balonları rengarenk görüntüleriyle adeta görsel şölen oluşturdu. Emre Gölü üzerinde balonlarla uçuş yapan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya ile AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, balon turu ilg gökyüzündeyken duygularını Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Bölge Müdürü Şerife Münire Burcu’nun video çekiminde değerlendirdiler.

Afyonkarahisar’da Frigya’nın kalbinde, Emre Gölü üzerinde balon turlarının başlaması nedeniyle büyük mutluluk duyduklarını belirten Milletvekili Ali Özkaya, “Türkiye’nin ve dünyanın her yanından konuklarımızı buraya davet ediyoruz. Herkesi bu tarihi ve doğal güzellikleri görmeye balonla uçmaya Afyonkarahisar’a bekliyoruz. Bu mükemmel tabiat ve coğrafyayı herkesin görmesini arzu ediyoruz” dedi.

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay da tarihe, doğaya ve turizmi ilgi duyan herkesi İhsaniye’ye, Emre Gölü’ndeki balon turlarına davet ettiklerini bildirdi.