EĞİTİM-SAĞLIK EKONOMİ GÜNDEM

ULUÇAY “İLLE DE ROMAN OLSUN”

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay Romanlar Eşitlik Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret etti. Burada konuşan Uluçay “Bizler inancımız gereği yaratılanı severiz Yaradan’dan ötürü diyerek, Roman vatandaşlarımıza geçmişte yapılan ayrımcı yaklaşımların tamamını geçmişe gömdük. Bundan sonra da gömeceğiz” dedi. 

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay Romanlar Eşitlik Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret etti. Ziyarette Uluçay’ı Dernek Başkanı Pınar Sever ve yönetim kurulu üyeleriyle çok sayıda Roman vatandaş karşıladı. Sahipata Mahallesinde yapılan ziyarete Uluçay’a Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, belediye meclis üyesi adayları ve çok sayıda partili eşlik ettiler.

“Ön yargıları değiştirecek ciddi mesafeler aldık”

 Burada bir konuşma yapan AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay, “AK Parti hükümetleri ile birlikte Roman kardeşlerimiz için kurulan mekanizmalar vasıtasıyla eğitimden sağlığa, istihdamdan sosyal yardımlara kadar her alanda Roman vatandaşlarımızı destekledik. Biz de göreve başlamamızın akabinde Roman vatandaşlarımızın bütün sorunlarının takipçisi olacak ve bizatihi kendim gereğini yerine getireceğim. Birileri duruma göre pozisyon alırken işlerine nasıl geliyorsa ona göre davranıp vatandaşlarımızı ötekileştirirken, bizler birlikten kuvvet doğar inancı ile birleştiriyor ve bütünleştiriyoruz. Hatırlayın AK Parti olarak geçmişte tüm zorluklarına rağmen ön yargıları değiştirme konusunda elhamdülillah çok ciddi mesafeler aldık. Bizler inancımız gereği yaratılanı severiz Yaradan’dan ötürü diyerek, Roman vatandaşlarımıza geçmişte yapılan ayrımcı yaklaşımların tamamını geçmişe gömdük. Bundan sonra da gömeceğiz. Biz, Kibariye’nin dediği gibi “İlle de Roman olsun” diyor, Irkçı düşüncelerin bizlerin kardeşliğine asla zarar veremeyeceğini ifade ediyorum. Şimdiden Kadir Gecenizi tebrik ediyor, Rab’bimden nicelerine erişmenizi diliyorum” dedi.

 Şehrimizin turizm alanındaki tüm potansiyellerini değerlendireceğiz

 AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay projeleri arasında yer alan ‘Semahane’ ve ‘Gastronomi Tırı’ ile ilgili açıklamada bulundu. Uluçay açıklamasında, “Şehrimizin turizm alanındaki bütün potansiyellerini değerlendirerek şehrimize katma değer katacağız” dedi.

Uluçay açıklamasında, “Afyonkarahisar’ımızın tarihi mirasını ve zengin kültürel dokusunu tanıtmak gelecek nesillerimize aktarmak adına Semahane projemizi hayata geçireceğiz aynı zamanda şehrimizin mistik ve kültürel dokusunu yansıtan bir merkezde olarak yöresel sema ritüellerinin yaşatılmasına olanak sağlayacağız.

Bu nokta hayat geçireceğimiz bir diğer projemiz ise Gastronomi Tırı projemizle şehrimizin eşsiz lezzetlerini tanıtacağız. Semahane ve Gastronomi Tırı projelerimizle şehrimizin turizm alanındaki bütün potansiyellerini değerlendirerek şehrimize katma değer katacağız” dedi.

“Kurtla bir olup kuzuyu yedikten sonra çobanla oturup yas tutanlardan kendinizi koruyun”

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay bugünkü ziyaretlerinde yaptığı açıklamada “Kurtla bir olup kuzuyu yedikten sonra çobanla oturup yas tutanlardan kendinizi koruyun” dedi.

AK Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ceylan Uluçay gittiği her yerde yoğun bir teveccühle karşılaşıyor. Yatırımların devamı ve istikrarlı bir hizmet için Başkan adayı Uluçay’ın yanında olduğunu kaydeden vatandaşlar, Uluçay’a tam destek veriyor.

“Ankara’da HDP’liler ile oturup şehit cenazesinde yas tutar gibi yapıyorlar”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven ve teşkilat mensupları ile birlikte Selçuklu mahallesinde yaptığı ziyarette konuşan Başkan adayı Uluçay “Bizim milliyetçilik değerlerimiz geçmişten günümüze her daim aynıdır ve değişmez. Ankara’da askerimizi şehit eden teröristlerin siyasi uzantıları ile oturup kalkıp, Afyonkarahisar’da şehit cenazesinde yas tutar gibi yapar ve milliyetçiyim derseniz HDP ile olan ilişkinizi gündeme getirirler. Bunlar kurtla bir olup kuzuyu yedikten sonra çobanla oturup kuzuya ağlayanlardır. Bu yüzden bunlardan kendinizi koruyunuz” dedi.

“Biz milletin değerlerini gözeten bir partinin mensubuyuz”

Uluçay yaptığı açıklamada şöyle dedi; Bizim milliyetçilik anlayışımız, 85 milyonu bir gören, beraber gören, birbirine kardeş gören bir anlayıştır. Bu noktada, bu tarifte, bizim ile Afyonkarahisar’daki hemşehrilerimiz arasında hiçbir anlaşmazlık söz konusu olamaz. Biz, bu milletin değerlerine saygılı, önem veren, hassasiyetle gözeten bir Partinin mensuplarıyız. Birileri gibi gücü eline geçirince başörtülüleri bu ülkeye sığdıramayan ama seçim zamanı geldiğinde o kardeşlerimizden oy avcılığına soyunan zalimler gibi değiliz. Bizim derdimiz de arzumuz da hizmettir. Aziz hemşehrilerimize hizmet etmenin gayesi içerisindeyiz.