GÜNDEM SPOR HABERLERİ

RAHVAN YARIŞLARI FRİG DE

Frig Vadileri Rahvan At Yarışları Kayıhan’da yapılacak

  1. geleneksel “Afyonkarahisar İhsaniye Kayıhan Frig Vadileri Rahvan At Yarışları Zafer Koşusu”, 29 Ağustos pazar günü saat 12.00’da Kayıhan Kasabası’nda gerçekleşecek. Kayıhan Belediye Başkanı Ömer Şahin, ata sporumuz olan rahvan at yarışlarına Afyonkarahisar halkını davet etti.

Zafer Haftası etkinlikleri kapsamında, Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu tarafından tescilli olan ve Afyonkarahisar Valiliği, Kayahan Belediyesi ve Afyonkarahisar Rahvan ve Atlıspor Kulubü tarafından hazırlanan “Afyonkarahisar İhsaniye Kayıhan Frig Vadileri Rahvan At Yarışları Zafer Koşusu”, 29 Ağustos pazar günü saat 12.00’da Kayıhan Kasabası’nda gerçekleşecektir.

“TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR”

Düzenlenen etkinlik hakkında bilgiler veren Kayahan Belediye Başkanı Ömer Şahin, “Her yıl geleneksel olarak düzenlenen ‘Frig Vadileri rahvan at yarışları zafer koşusu’nu geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle gerçekleştirememiştik. Bu yıl 6. geleneksel rahvan at yarışları zafer koşusu için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Pandemi kuralları çerçevesinde gerekli tedbirleri aldık. Grup yarışlarının ardından yapılan final yarışlarında kategorilerinde dereceye girenlere kupa ve para ödülü verilecektir. 29 Ağustos pazar günü saat 12.00’da Kayıhan Kasabası’nda yapılacak olan etkinliğimize tüm halkımız davetlidir.