GÜNDEM

MOTOCROSS SPONSORU TÜRKSAT

MOTOCROSS’UN İLETİŞİM SPONSORU TÜRKSAT

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 1-8 Eylül’de şehrimizde gerçekleştirilecek “Dünya Motokros Şampiyonası 2021 MXGP of TURKEY ve Afyon Motosiklet Festivali”nin iletişim sponsoru Türksat AŞ oldu. Dünyanın en önemli motokrosçularının yarıştığı Dünya Motokros Şampiyonası Türkiye ayağına Türksat’tan iletişim desteği geldi.

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve Valimiz Gökmen Çiçek, Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Öner ve TMF As Başkanı Mahmut Nedim Akülke Ankara’da Türksat AŞ.’ye ziyaret gerçekleştirdi. Afyonkarahisar heyeti, Türksat AŞ Genel Müdürü Hasan Hüseyin Ertok tarafından ağırlandı.Dünya Motokros Şampiyonası 2021 MXGP of TURKEY ve Afyon Motosiklet Festivali Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 1- 8 Eylül’de Afyonkarahisar’da gerçekleştirilecek. Bu kapsamda Türksat Ahmet Özsoy Binası Toplantı Salonu’nda, iletişim desteği anlaşmasının imza töreni yapıldı.

DESTEKLERİNDEN DOLAYI TÜRKSAT’A TEŞEKKÜR EDERİZ

Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar çok büyük işler yapmanın hayali ile şampiyonayı Türkiye’ye getirdiklerini ifade ederek, şunları kaydetti: “Yaptığımız organizasyonlarla dünya arenasında İstiklal Marşı’nı okutan yetiştirdiğimiz sporcularla sınırları aşıyoruz. 180 ülkeye yapılacak yayınlarla ülkemizin her türlü özelliği ve güzelliği ile yansıtılacağını ve yaşatılacağını düşünüyoruz. Cumhurbaşkanlığımızın desteğiyle taçlanan bu organizasyonda alanında bir numara olan Türksat ile çalışma şansını da bulduk. Ülkemiz adına güzel şeyler yapmak adına bu organizasyonu başarıyla gerçekleştirmek istiyoruz. Bu anlamda 3 milyarı aşkın insana bu organizasyonu ulaştıracak olan Türksat’a da teşekkürlerimizi iletiyoruz.”

 

Törende, Vali Gökmen Çiçek de şampiyonayı bu yıl da Afyonkarahisar’da gerçekleştirecek olmaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek, bugün konaklamada 27 bin yatak kapasitesi ile Afyonkarahisar’ın Türkiye’deki en fazla yatak kapasitesine sahip ilk 5 şehirden biri olduğuna dikkati çekti. Bu anlamda sporun tüm dallarındaki organizasyonlar için çok büyük konaklama ve spor komplekslerinin olduğunu ifade eden Çiçek, bu şampiyonanın da 3 milyar kişiye ulaşmasının Afyonkarahisar’ın ve Türkiye’nin tanıtılması için çok önemli olduğunu vurguladı.

 

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek de “Afyonkarahisar, birçok özelliği ile kendini ön plan çıkarmış bir şehir. Sporda da öncü olduğumuzu iddia ediyorum. Umarız bu organizasyon dünyanın en iyi pistine sahip ilimizde gerçek bir festival olacak. TÜRKSAT’ın yardımıyla daha geniş bir alana ulaşacağına inanıyorum.” ifadelerini kullandı. Ziyaretler kapsamında Başkanı Mehmet Zeybek ve Valimiz Gökmen Çiçek Türkiye’nin Tek Uydu ve Uzay Müzesi Lagari Hasan Çelebi Müzesi’ni ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Heyet bugüne kadar uzaya gönderilen uydular hakkında bilgiler de aldı.

YAYINLAR 180 ÜLKEYE GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Dünya Motokros Şampiyonası kapsamında Dünya ve Avrupa klasmanında Dünya Büyükler Motokros Şampiyonası (MXGP), Dünya Kadınlar Motokros Şampiyonası (MXWOMEN), Dünya Gençler Motokros Şampiyonası (MX2), Avrupa Motokros Şampiyonası (MX2T) ve Avrupa Motokros Şampiyonası (MXOPEN) olmak üzere 5 yarış aynı anda yapılacak. Türkiye’de yapılacak yarışlara Yamaha, Honda, Kawasaki, KTM, Husqvarna, GasGas, TM ve Fantic gibi fabrika takımlarının da olduğu 25’i aşkın takımla 150’ye yakın yarışçının katılması bekleniyor. Dünya Motokros Şampiyonası; 180 ülkede 3 milyarı aşkın izleyiciye Türksat uyduları üzerinden ulaştırılacak.