KÜLTÜR-SANAT MAGAZİN

ZAFER MEYDANI YİNE ÇOK RENKLİ

BASKETBOL TURNUVASI NEFES KESİYOR

Belediyemiz Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından; Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Basketbol İl Temsilciliği’nin katkıları ile düzenlenen ‘3×3 Basketbol Turnuvası’ heyecanı Zafer Meydanı’nda başladı.Spor kenti şehrimizde; Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in önem verdiği gençlerimiz, basketbol turnuvasında ter döktü. 4 farklı ilden katılım sağlayan 40 takım 140 sporcu, dereceye girebilmek için mücadele etti.

RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU

‘3×3 Basketbol Turnuvası’ nefes kesen mücadelelerin yanı sıra renkli görüntülere de sahne oldu. Belediyemiz Mehteran Takımının yer aldığı turnuva başlangıcında Belediyemiz Halk Oyunları Ekibi de meydanı dolduran vatandaşlarımıza ve katılımcılara gösteri sundu. Şehrimizde sporun bir yaşam biçimine dönüşmesi için düzenlenen etkinliklerden biri olan geleneksel ‘3×3 Basketbol Turnuvası’na Belediye Başkan Yardımcımız Süleyman Karakuş, Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Mustafa Asan, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Sami Çetinaktı ve Basketbol İl Temsilcisi Feyzullah Demirkale katıldı.  Etkinlikte protokol üyeleri; sporculara belediyemiz tarafından hazırlanan hediye paketlerini takdim etti.

“SPOR ŞEHRİ AFYONKARAHİSAR’A SPORCU NESİLLER YAKIŞIR”

Yaz etkinlikleri kapsamında yapılan faaliyetlerde gelecek nesiller için düzenlenen spor müsabakalarının da yer aldığına dikkat çeken Belediye Başkan Yardımcımız Süleyman Karakuş; “4 aylık Yaz etkinliklerimiz kapsamında yer alan 3×3 Basketbol Turnuvası’nda gençlerimiz ile bir araya geldik. Gençlerimizin sportif faaliyetler yapmasına her alanda imkân sağlamaya gayret ediyor ve bu şiarla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Spor şehri Afyonkarahisar’ımız da miniklerimizden başlayarak gençlerimize kadar; sporu sevmeleri ve sporcu bir nesil yetişmesi için çabalıyoruz. Çocuk tiyatrosu gibi etkinliklerle de eğitim kalitesinin spor ile birleşerek yükseltilmesi amacımızdır. Gençlerimizi böyle bir tablonun içerisinde görmek geleceğimiz adına da umut verici. Yarışmalara katılan geleceğimizin teminatı çocuklarımıza ve gençlerimize başarılar diliyorum.” diye konuştu.

3×3 Basketbol Turnuvası’nın ilk gününde takımlar; Büyük Erkekler, Genç Erkekler, Yıldız Erkekler, Küçük Erkekler ve Minik Erkekler kategorilerinde maç yaptı. Hem sporcular hem de katılımcılar keyifli anlar yaşadı. Turnuvanın Şampiyon takımı ise 11 Temmuz Pazar günü yapılacak final karşılaşması ile belli oldu. Turnuvada mücadeleyi kazanarak birinci olan takıma 1000 TL, ikinci olan takıma 750 TL, üçüncü olan takıma ise 500 TL ödül verildi

BİLGİ EVİ KURSİYERLERİ STANT AÇTI

Ayrıca Zafer Meydanı’nda Bilgi Evlerinde çalışmalarını sürdüren kursiyerler tarafından açılan stantlarda el emeği göz nuru eserler sergilendi. Stantları ziyaret eden Belediye Başkan Yardımcımız Süleyman Karakuş da kursiyerlerin ürünlerini inceledi, alışveriş yaptı.