GÜNDEM İLÇE HABERLERİ POLİTİKA

İYİ PARTİ DE SEYYAH ÇELEBİ MİSALİ

İYİ’LERDEN SİNOP’A YARDIM ELİ

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığının öncülüğünde hazırlanan gıda ve ihtiyaç malzemeleri dualar eşliğinde Sinop İlinde meydana gelen sel felaketinde zarar gören vatandaşlarımıza gönderildi.

İYİ Parti İl Başkanlığının öncülüğünde İl Başkan yardımcısı Halil Erdin’in koordinesinde Sinop İlinde sel felaketinden etkilenen vatandaşlarımıza yardım malzemeleri toplandı. Hazırlanan yardım malzemeleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere yola çıktı. İYİ Parti İl Başkanı Muhammed Mısırlıoğlu yaptığı açıklamada, Tüm Türkiye’ye geçmiş olsun dileklerinde bulunarak “ İl Başkan Yardımcımız değerli kardeşim Halil Erdin’in başarılı bir şekilde koordine ederek Sinop ilinde sel felaketinden etkilenen vatandaşlarımıza gönderilmek üzere tüm İyi’ler bir araya gelerek gıda ve ihtiyaç malzemeleri hazırladı. Allah ülkemizi yangın,sel ve deprem gibi afetlerden korusun diyoruz.Biz oradaki kardeşlerimize bir nebze oldun destek olabilirsek ne mutlu bize. Biz her zaman onların yanındayız ve destek olmaya her zaman hazırız. Bu yardımların toplanması için büyük çaba harcayan Halil Erdin kardeşime ve yardımda bulunan tüm iyi insanlara teşekkür ederim. Allah hepsinden razı olsun” dedi.

İSCEHİSAR STK ZİYARETLERİ

İYİ Parti İl Başkanımız Muhammed Mısırlıoğlu,  Bayındırlık ve İskân eski Bakanımız Abdülkadir Akcan, İYİ Parti İl Yönetim Kurulu, İYİ Parti üyeleri, İscehisar İYİ parti İscehisar ilçe Başkanı Necmi Özsarı ile birlikte İscehisar ilçesinde bulunan sivil toplum örgütlerini ziyaret ederek onların sorunlarını dinledi.

STK ziyaretleri sırasında esnafı da ziyaret eden İYİ Parti İl Başkanımız Muhammed Mısırlıoğlu,  Bayındırlık ve İskân eski Bakanımız Abdülkadir Akcan, İYİ Parti İl Yönetim Kurulu,İYİ Parti üyeleri onların sorunlarını dinleyerek not aldılar.

Başkan Mısırlıoğlu ve yönetimi İscehisar İlçesi STK ziyaretleri kapsamında  İscehisar İscetaş İscehisar taşıyıcılar kooperatifi başkanı Ümit Azgın’ı, İscehisar  küçük sanayi sitesi Başkanı Mustafa Cibik’i, Organize sanayi sitesi Mermer Akademisi proje koordinatörü sorumlu müdür Muhammed Bacaksız’ı, Çiftçi malları koruma Başkanı Abdullah Altun’u, Mermerciler derneği Başkanı  Muharrem Çakmak’ı, Kalkınma kooperatifi başkanı Himmet Mercan’ı ziyaret ettiler.

Organize sanayi sitesi Mermer Akademisi proje koordinatörü sorumlu müdür Muhammed Bacaksız Mermer Akademisi ile ilgili bir sunum yaptı.

İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu yaptığı konuşmada, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in selamlarını getirdik. Biz sivil kuruluşları gezerken partimize oy istemeye veya diğer partileri kötülemeye gelmedik. Tek bir amacımız var, Tüm Türkiye genelinde sivil toplum kuruluşlarının sıkıntılarını, sorunlarını ilk ağızdan öğrenmek ve bu sıkıntıları rapor halinde Genel Merkezimize bildirmek dedi. Sorunlarını Genel Başkanımız, Milletvekillerimiz ev bizler tarafından her platformda kamuoyuna duyurulacak ve çözüm üretilerek paylaşılacaktır. Sizlerin sesi olmaya devam edeceğiz. Bu bizlerin boynunun borcudur. Buraya siyaset yapmaya gelmedik” dedi.

Taşıyıcılar kooperatifi Başkanı Ümit Azgın  ” Ülkemizde dört milyon şoför esnafı var. Mazot fiyatları aldı başını gidiyor. Yeni oto yollar birer soygun Esnafımızın belini büküyor. Otoyol ücretleri ucuzlatılmalı. Esnaf kazancının üç mislini devlete ödüyor. Esnaf Bağ kur primlerini ödeyemiyor. İscehisar da ihracat olmasa esnafımız bitik. Göçmenlerin bir an önce ülkelerine gönderilmesi gerekir. En büyük beka meselesi budur” dedi.

Diğer oda Başkanları ise yaptıkları açıklamalarda ” Esnafımız  kan ağlıyor. Kredi faizleri yükseliyor. Bir an önce kredi faizleri düşürülmeli. Hibe desteği sağlanmalı. Kalifiye eleman bulamıyoruz. Ülkede onlarca maden fakültesi var ama maden mühendisi bulmakta zorlanıyoruz  Esnafın sanayicinin önünü açsınlar başka bir şey istemiyoruz. İscehisar mermer sektörü sayesinde ayakta. Diğer ilçelerimiz, diğer sektörler büyük sıkıntı içersinde.” diyerek ortak sorunları gündeme getirdiler.

Ziyaretlerden duydukları memnuniyeti ifade eden oda başkanları İl Başkanımız Sayın Muhammed Mısırlıoğlu’na, Bayındırlık ve  İskan eski Bakanı  Abdülkadir Akcan’a ve İl yönetim kurulu üyelerine teşekkür ettiler.

STK ziyaretleri sonrası Koptuoğlu Marble firmasını ziyaret eden İYİ Parti yönetimi çalışanlarla sohbet ettiler. Ziyaret programı Fatih Mermer işletme sahibi Adem Demirel’e nezaket ziyareti ile son buldu.

Ziyaretlerin değerlendirmesini bir çay bahçesinde yapan Başkan Mısırlıoğlu STK ve esnaf ziyaretlerinin aralıksız devam edeceğini ifade etti.

İYİ PARTİ AFYONKARAHİSAR STK ZİYARETLERİ

İYİ Parti İl Başkanlığı STK ve esnaf ziyaretlerine ara vermeksizin devam ediyor.

İYİ Parti İl Başkanlığı, Merkez ilçe Başkanlığı,  Kadın Kolları, İl Genel meclisi üyeleri, Belediye Meclisi Üyeleri, MDK Üyesi Öncül Kazancı ve Dr. Mahmut Koçak’ın katılımlarıyla ilimizdeki bazı STK’lar ziyaret edilerek sorunları ve çözüm önerileri dinlendi.

Ziyaretlerde konuşan İYİ Parti İl Başkanı Muhammed Mısırlıoğlu Ülkemizin zor bir dönemde olduğunu ifade ederek “ Bu gün biz buraya siyaset yapmak için gelmedik. Genel Merkezimizin talimatları doğrultusunda STK larımızın sorunlarını ve bu sorunlarla ilgili çözüm önerilerini dinlemek için geldik. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener STK’ larımızın sorunlarını TBMM gündemine taşıyacaktır. Bizlerde basın toplantılarımız başta olmak üzere her platformda bu sorunları dile getiriyoruz ve getirmeye devam edeceğiz” dedi.

Damızcılık ve Sığır Yetiştiricileri Biriliği Başkan Yardımcısı İbrahim Göbel “ Ülkemizde Hayvan yetiştiricilerin yaşadıkları sıkıntıları biliyorsunuz. Aslında sorunların çözümü için yapılması gerekenler çok basit ama nedense yapılmıyor. Yem fiyatları aldı başını gidiyor, yemin çuvalı neredeyse 170 TL oldu. Başta süt fiyatı değerini bulmalı. Soğuk sütün litresi 3TL, gerisini siz hesap edin. Köylerimizde oğlum benim işimi devam ettirecek diyenlerin oranı yüzde onu geçmez. Hayvancılık ölüyor. Verilen sözler tutulmuyor. Ulusal basın bizim sorunlarımıza yer vermiyor” dedi.

Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul Ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube  Başkanı İsmail Kumartaşlı “ Bir Gazi olarak Devletim bana ne zaman ihtiyaç duyarsa görevimi Şehit olarak tamamlamak isterim. Burası bir mozaik. Türkiye genelinde Yirmi bin üyemiz var. Birinci talebimiz ayrım yapılmaksızın tüm şehit çocuklarına iş imkânı sağlanmasıdır. Ailedeki çocuk sayısına kısıtlama getirilmemeli. Devletimizin buna gücü ve kudreti vardır. Evladını şehit veren anne ve babaya yetim aylığı bağlanıyor. Bu aylıkların en az asgari ücret düzeyine çıkarılmasını önemle istiyoruz. Bu konuların Meclis gündemine getirilmesini sizlerden rica ediyoruz” dedi.

Afyonkarahisar Baro Başkanı Turgay Şahin ise açıklamalarında “ Bizim için önemli olan hukukla ilgili düzenlemelerdir. Aile hukukuna ilişkin düzenlemeler önem arz ediyor. Boşanma, nafaka ve anne, babalara çocuk teslimi önem arz ediyor. Kadınlarımızla ilgili düzenlemeler acilen yapılmalı. Kadınlarımız bizlerden ücretsiz yardım istiyor. Çocuk teslimi başlı başına büyük bir problem. Bir anne baba hafta sonu çocuğunu görmek istediğinde asgari 500 TL masraf etmek zorunda. Bu rakam büyük bir rakam. Birde Nafakanın süreli olması konuşuluyor.  Bu çok tehlikeli. Sizlerden bu konuda kamuoyu oluşturmanızı rica ediyorum.” dedi.

Afyonkarahisar Giyim Eşyası İmalat ve Satıcılar Oda Başkanı Hüseyin Karnıbüyük sektörün sorunlarını  “ Belediyeler pandemi nedeniyle Emlak, su ve ilan borçlarını yapılandırırken maalesef kiralar yapılandırılmadı. TBMM de bu konunun gündeme alınması ve yasal düzenlemenin yapılması esnafımızı rahatlatacaktır. Taleplerimiz sıralayacak olursam, öncelikle bir Esnaf Bakanlığı kurulmalı. Ticaret kanunu mutlaka yenilenmeli. Esnaf ve sanatkârı koruyan düzenlemeler yapılmalı. AVM ler şehir dışarısına çıkarılmalı. Zincir mağazaların semtin nüfusuna göre iş yeri açmasına izin verilmesi gerekir. Sanal alem ticareti vergilendirilmeli. Bizimle aynı sorumluluğu taşımaları gerekir. Önemli bir konu ise gerekli önlemler alınmazsa 20 yıl sonra Afganistan’ın durumuna düşeriz. Acilen parlamenter sisteme dönülmesi gerekir. Cumhuriyetin değerlerine sahip çıkmalıyız.Allah saklasın gün gelir kardeş kardeşe silah çeker duruma düşeriz. Tarım ve Hayvancılığa önem verilmeli. Hayvan ithali durdurulmalı. Maalesef köylerimiz boşaldı, köylerimizde nüfus kalmadı” dedi.

İYİ Parti İl Başkanı Muhammed Mısırlıoğlu ziyaretler nedeniyle STK Başkanlarına teşekkür ederek” Sizlerin sorunlarınızı not aldık. Bu sorunlarınızı ve çözüm önerileriniz Genel Merkeze ileteceğiz. Bu görev bizim boynumuzun borcudur. İnşallah kısa sürede ülkemiz güzel günlere kavuşur” dedi.