GÜNDEM POLİTİKA

ULUÇAY: CHP AK PARTİYE SALDIRIYOR.

Uluçay; “CHP içine düştüğü durumu düşünmek yerine Ak Parti’ye saldırıyor”

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, CHP’nin “yalan, dolan, hikâye” açıklamalarına cevap verdi. 2014 ve 2019 yerel seçimlerini hatırlatan Uluçay CHP 2014 seçimlerinde sadece yüzde 5 oy alırken, 2019 seçimlerinde aday dahi çıkaramamıştır. Partisinin içine düştüğü bu durumu düşünmek yerine, 2001’den bugüne yaptığı hizmetlerin takdir edildiği ve bu nedenle de her seçimde seçmenin teveccühüne mazhar olan Ak Parti’ye saldırarak başarısızlıklarının üzerini kapatmaya çalışmaktadır” dedi.

1- CHP’nin yenilgiye doymayan başpehlivanının il başkanı yine gerçek dışı beyanlarıyla kamuoyunu meşgul etmeye devam etmektedir. Afyonkarahisar’da 2014 seçimlerinde belediye başkan adayı yüzde 5 oy alırken, 2019 seçimlerinde aday dahi çıkaramamışlardır. CHP, son girdiği Güney seçimlerinde 1800 seçmenden sadece 29’unun oyunu alabilmiş ve halktan büyük bir tokat yemiştir. Partisinin içine düştüğü bu durumu düşünmek yerine, 2001’den bugüne yaptığı hizmetlerin takdir edildiği ve bu nedenle de her seçimde seçmenin teveccühüne mazhar olan Ak Parti’ye saldırarak başarısızlıklarının üzerini kapatmaya çalışmaktadır.

2- Afyonkarahisar Belediyesinde çalışan personelleri de kirli siyasetlerine alet edenlerin, Yüntaş bünyesinde çalışan işçilerle Belediye- İş Sendikası Afyonkarahisar Şubesi arasında Toplu İş Sözleşmesini görmemesi de ideolojik bir hastalığa tutulmuş olmanın karşılığıdır. İmzalanan protokol gereği 2021 Ocak- Aralık ayını kapsayan sözleşme gereği en düşük işçi maaşı ikramiyeler dâhil 3 bin 600 lira olmuştur.

3- Afyonkarahisar Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek göreve geldikten sonra çalışmalarına başlamış ve beş yıl içinde yapmaya söz verdiği ve bu zaman dilimine yaydığı seçim vaatlerinin ihalelerini ve açılışlarını bir bir yapmaktadır. Yakın zamanda da projelerin ve yatırımların düzenlenecek bir törenle tanıtımının gerçekleşeceğinin müjdesini buradan aziz Afyonkarahisar halkına duyurmak istiyorum.

4- Afyonkarahisar belediyesini hayalcilikle suçlayanların yatırımları görememesi ideolojik bir rahatsızlıktır. Bu yüzden özetleyecek olursak; alt geçit ve üst geçit çalışmaları, millet bahçelerinin temellerinin atılması, sokak sağlıklaştırmaları ve sosyal tesisler gibi birçok alanda yapılan yatırımlar ve projeler devam etmektedir.

5- Üretimin olmadığını, her şeyin satıldığını iddia edenlere hatırlatmak isteriz ki; Bu ülkede 2002’de AK Parti iktidara geldiğinde cumhuriyet tarihi boyunca 61 olan OSB sayısı 2021 de 363’e çıkarak büyük bir rekor kırmıştır. 2002’de 36,6 milyar dolar olan ihracat rakamları 2020’de pandemiye rağmen 169 milyar 514 milyon dolar olmuştur.

6- Tank Palet fabrikasını diline dolayan zihniyet daha oranın ne olduğunu bile bilmeden açıklama yapması da kendilerine has bir garabettir. Tank ve Palet Fabrikası değil, Tank Palet Fabrikasıdır. Yani tankın paletlerini üretiyor, şimdi Cumhurbaşkanımızın bizzat yaptığı teşebbüslerle tank yapar hale getirilmeye çalışılıyor. Fabrika’nın mülkiyeti de Millî Savunma Bakanlığı’na aittir. Kimseye satılmış değildir.

7- KYK kredisi ya da bilinen adıyla öğrenim kredisi biz iktidara geldiğimizde 45 TL iken bugün 650 TL olmuştur. Bizim hükümetlerimiz 19 yıldır CHP zihniyeti gibi ekmeği karneyle dağıtıp milleti ezmeye yönelik çalışmalar değil, milleti refah içinde yaşatmaya yönelik çalışmalardır.

8- Çiftçilerimize doğrudan gelir desteği başta olmak üzere, suni tohumlama ekipman desteklemesi, elektrik desteği, mazot ve gübre desteklemesi gibi 35 ayrı kalemde 2 milyar 7 milyon 172 bin 961 TL’lik destek verdik. Bu destekler de kısa sürede meyvesini verdi. Örneğin Afyonkarahisar’da sebze üretimi son 18 yılda yüzde 82 oranında arttı. 2002’de 153,740 ton olan üretim 2020 de 279,587 ton oldu. Büyükbaş hayvan varlığımız yüzde 104 artış saylayarak 2002 de 214,233 olan sayı 2020 de 437,259 adede yükseldi. Bundan sonra da tarımı daha elverişli kılmak ve çiftçilerimize ihtiyaç duyduğu desteğin daha fazlasını vermek için çalışacağız.

9- 25 bankanın devletin sırtına bıraktığı tam 40 milyar dolarlık batığı görmeyenler, 1999’da deprem paralarını memurlara maaş olarak dağıtan zihniyetin, yapılan güzel şeyleri görmek ve takdir etmek yerine mesnetsiz iddialarla eleştirmesi siyasi tükenmişliklerini göstermektedir. Yakın tarihimizin en büyük ekonomik krizleri olan 1994 ve 2001 yıllarında, sol parti koalisyonlarının bulunduğunu hatırlatmak yerinde olacaktır. Çok partili siyaset döneminde iktidar veya iktidar ortağı oldukları her dönemde ülkeyi, ekonomik krize sokan, yokluklar, yoksullar ülkesine dönüştüren zihniyetin il başkanı beyanatlarında temkinli olmalıdır. Milletin yanılmaz hafızasında her zaman bu krizlerle hatırlanacaklardır.

10- Hedeflerimizi ve hayallerimizi hedef haline getirenlerin, hedefleri ve hayalleri olmadığını görüyoruz. Her maksatlı girişim, her gün söylenen kasıtlı ve ahlaksız yalanlar bizi 2023-2053 ve 2071 hedeflerimizden ve vizyonumuzdan alıkoyamayacaktır.