EKONOMİ GÜNDEM SON DAKİKA

CHP KÖKSAL “SİYASETİ ANKARA’DA BIRAKTIM”

Köksal: Makam mevki peşinde değilim, belediye başkanlığına gönül verdim

Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı’na adaylığı kesinleştiği andan itibaren parti rozetini çıkardığını belirten CHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, “Ben makam mevki peşinde değilim, şuan partinin ikinci kişisiyim ama belediye başkanlığına gönül verdim” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili, Afyonkarahisar Milletvekili ve Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, yerel seçim tarihi yaklaşırken saha çalışmalarına tüm hızıyla devam ederek vatandaşlarla bir araya geliyor. Çarşıda pazarda pek çok hemşehrisi ile hasbihal eden Köksal, kendisine iletilen öneri ve dileklere göre projelerini şekillendiriyor.

SİYASETİ ANKARA’DA BIRAKTIM

CHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Av Burcu Köksal, belediye başkanlığı hayalini 3 yıldır kurduğunu anlatarak aslında bunun için çalışmaya çok önceden başladığını söyledi. Köksal, parti rozetini çıkardığını belirterek açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bu seçimde ben siyaseti Ankara’da bıraktım. Milletvekilliği rozetimi çıkarttım. Benim bir tek ay yıldızlı rozetim var. Bununla bu memlekete hizmet etmek istiyorum. Afyonkarahisar’ımız neden kalkınan, ilerleyen, gelişen bir şehir olmasın? Neden Ege’nin incisi sözü lafta kalsın? Niye Afyonkarahisar’ımız da Konya, Eskişehir Denizli gibi başka illerden göç alan, gelişen bir şehir olmasın? Arkamızda güzel eserler bırakılmasın?”

EMEKLERİMİN KARŞILIĞINI SAHADA ALIYORUM

Sahada gördüğü desteğin kendisine güç verdiğini söyleyen Köksal, açıklamasına şöyle devam etti: “Belediyeciliğin ayakkabı değiştirir gibi sadece kaldırım ve parke taşı değiştirmekten ibaret olmadığını göstermek, bu şehre dokunmak için, bu şehirde yepyeni bir Afyonkarahisar ortaya çıkarmak için bir yola çıktım. Ranta, yolsuzluğa, talana, vurguna hayır demek için gerçekten Afyonkarahisarlı hemşehrilerime hizmet etmek, sosyal belediyeciliği bu topraklara getirmek için yola çıktım. Sahada da bunun karşılığını görüyorum.”

BAŞKA PARTİLERDEN HEMŞEHRİLERİM BU SEÇİMDE BANA OY VERECEK

Önceliğinin makam mevki olmadığına dikkat çeken Köksal, “Başka partilerden pek çok hemşehrimiz bu seçimde bana destek vereceklerini ifade ediyorlar. Birçok sokak anketinde de önde çıkıyoruz. Bunu bekliyordum çünkü ben 3 yıldır belediye başkan adaylığı için hazırlanıyordum. Bu benim gönülden istediğim bir şey. Ben şuan Grup Başkanvekiliyim yani partinin ikinci kişisiyim. Makam mevki gözetmiyorum. Makamdan mevkiden azade olarak Afyonkarahisar’a hizmet etmek için geldim. Bu yola gönüllü çıktım.” dedi.

Köksal: Çanakkale Zaferi’nin 109. Yılında Şehitlerimizi Saygı ve Minnetle Anıyoruz

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili, Afyonkarahisar Milletvekili ve Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak 109 yıldır şanlı zaferimizin konuşulduğuna dikkat çekti.

CHP Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Milletimizin azim ve kararlılığının, özveri ve adanmışlığının en büyük göstergesi olan Çanakkale Zaferi’nin 109. yılında; içimizdeki Çanakkale ruhunu öldürmeden, vatanımıza bağlılığımızı ve birliğimizi eksiltmeden Türkiye Cumhuriyeti’ne sahip çıkan Türk gençleri olarak 18 Mart’ta hem şehitlerimizi anıyor hem de zaferimizi kutluyoruz.”

BU MANEVİ DUYGULARI BİZDEN SONRAKİ NESİLLERE AKTARMAYI BORÇ BİLİYORUZ

Köksal, bu gün yaşanan manevi duyguların nesilden nesle aktarıldığına dikkat çekerek şöyle devam etti: “Milletimizin tarihe damgasını vuran mücadelesinden 109 yıldır ibretle bahsediliyor, milli mücadelede her birimizin bir nefer olduğu tüm dünyaca biliniyor. Çanakkale’de ne isek Kurtuluş Savaşı’nda da o idik. Milletimizin birliğini ve beraberliğini, vatanımızın bölünmez bütünlüğünü koruyacak nesiller olarak bu manevi duyguları bizden sonraki nesillere de aktarmayı bir borç biliyoruz. Çanakkale Zaferi’nin 109’uncu yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, kahramanlarımızı rahmetle ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Onların fedakarlıkları ve mücadeleleri, bizlere bugün bu cennet vatanı bıraktı. Bu kutsal emaneti sonsuza dek koruyacak, bayrağımızı sonsuza dek dalgalandırmaya devam edeceğiz.”