EĞİTİM-SAĞLIK GÜNDEM KÜLTÜR-SANAT MAGAZİN

MİNİKLER ÇOŞTU BİR KERE

Bakın şehrimizde ki yaratıcı minik ressamların yapmış olduğu enfes eserler Üniversite bünyesinde izleyicileriyle hayat bulup buluştu Yapılan açıklamada ise serginin olağanüstü yaratıcı minik ellerin yapmış olduğu eserlerin güzelliği göz kamaştırırken, Fakülte ev sahipliğinde, dış paydaşlarımızdan Afyonkarahisar Güzel Sanatlar Derneği (AGSADER) tarafından dokuzuncu kez düzenlenen “Minik Eller Resim Atölyesi Sergisi”, 16 Nisan tarihinde sanatseverlerle buluştu denildi.

Üniversite M. Rıza Çerçel Kültür ve Sanat Merkezinde açılan sergiye, Fakülte Dekan Vekili Prof. Dr. Selçuk Akçay, Dekan Yardımcıları Dr. Öğretim Üyesi Sena Coşkun, Dr. Öğretim Üyesi Fevzi Nuri Kara’nın yanı sıra İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Erkan Tanyeri, AGSADER Başkanı Yusuf Gürman, öğretim elemanlar, öğrenci velileri ve çok sayıda Afyonkarahisarlı sanatsever katıldı.

AGSADER tarafından sanatı küçük yaşta sevdirmek amacıyla çocuklar için oluşturulan resim atölyesinde, Fakülte Danışma Kurulu Üyesi Zeynep Gürman’ın eğitmenliğinde, İlk ve ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören 42 öğrencinin ürettiği, 82 adet yağlı boya resimden oluşan seçki, 3 Mayıs tarihine kadar ziyaret edilebilecek.