EKONOMİ GÜNDEM POLİTİKA

CHP KÖKSAL”VERİN DESTEĞİ ŞEHİR AYAĞA KALSIN”

CHP Grup Başkanvekili ve Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Belediye Başkan adayı olarak başlattığı saha ziyaretleri sırasında yoğun ilgi gördüğünü belirterek hemşehrilerinin teveccühü karşısında mutlu olduğunu ve onlardan yetki istediğini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı olarak adım adım gezdiği Afyonkarahisar’ı Eskişehir, Denizli gibi illerle yarışacak konuma getireceğini belirten Köksal, şöyle konuştu:

“Ben yıllardır bu şehir için kürsüden, sahadan, sokaktan, kahvehaneden, televizyondan, sosyal medyadan hemen hemen her mecradan sesimi duyurmaya çalıştım. Şimdi de Afyonkarahisar’ın sorunlarını çözmek için hemşehrilerimden yetki istiyorum. Afyonkarahisar’ı Eskişehir ile, Denizli ile yarışır bir kent haline getirmek için artık değişmemiz gerekiyor. Yıllarca belediyecilik kaldırım taşı, parke taşı döşemekten ibaret oldu. Biz ayakkabı değiştirir gibi kaldırım, parke değiştirmeyelim, paraları çarçur etmeyelim. Boş projelere, çöp vaatlere para harcamayalım. Biz parayı Afyonkarahisarlı hemşehrilerimiz için harcayalım. Belediyenin gelirlerini doğru yerde kullanalım. Şeffaf belediyecilik yapalım. Hemşehrilerimin bir kuruşunu dahi çarçur ettirmeyelim ve en önemlisi adaletli bir yönetim yapalım. Tüm bunlar için hemşehrilerimden yetki istiyorum.”

KİMSENİN EKMEĞİYLE OYNAMAYACAĞIM

Köksal, kendisi hakkında korku politikası oluşturmaya çalışanların olduğuna dikkat çekerek, açıklamasına şöyle devam etti:

“Kazanacağımızı anlayınca algı operasyonuna başladılar. Belediyedeki personele şunu söylemişler, Burcu Köksal gelirse sizi işten atacak. O kadar komik ki işten atılan personele ben sahip çıktım. Mobbing nedeniyle bir sürü personel işten atıldı. Onların sesi ben oldum. Hatta özellikle kadın personeller bu konuda çok ciddi sakıntılar yaşadı. Onlara sahip çıktım. Belediye personeli aylarca zam alamadı hatta o dönem belediye yurt dışına bir gezi düzenleyecekti. Sazlı sözlü alem yapacakları bir gezi düzenleyeceklerdi. Çıkıp dedim ki belediye personeline zam vermiyorsunuz ama saza söze eğlenceye gelince gidiyorsunuz dedim. Bunu ben gündeme taşıdım. Onların hak ettiği zammı alabilmeleri için mücadele ettim. Şimdi de belediye personeline kesinlikle şunu söylüyorum; hepsi benim çalışma arkadaşım olacak. Kimsenin ekmeği ile oynamayacağım. Ben siyasi görüşüne bakmaksızın bugüne kadar haklı olan herkesi savundum. Beni siyasi görüşü değil, yapacağı iş ilgilendiriyor. Hangi partili olursa olsun işini yaptıktan sonra ben herkesle çalışırım. Liyakat bunu gerektirir çünkü. Onun için dedik ki belediye personeli müsterih olsun kimsenin işiyle aşıyla ekmeğiyle oynamayacağım.”

BELEDİYEDEKİ İSRAFI KESECEĞİM

Gerçekleştiremeyeceği işlerin vaadini vermediğini vurgulayan Köksal, belediye personellerinin en düşük maaşının 30.400 TL olacağını ve ücretsiz öğle yemeği imkanı sağlanacağını açıkladı.

Köksal, vaatlerini nasıl gerçekleştireceğini şöyle anlattı:

“Belediyedeki israfı keseceğim. Parayı çarçur etmeyeceğim. 100 milyon yanlış teleferik ihalesine, 21 milyon yanlış kuyuya, 10 milyon bisiklet yoluna, bilmem kaç milyon kaldırıma harcamayacağız. Doğru projelere doğru yerde para harcayacağız. Bizim dinimiz şunu söylüyor, işçinin alnının teri kurumadan hakkını ver diyor. Ben de belediye personeline hakkını teslim edeceğim. Bakın CHP’li belediyeler bu güne kadar işçiye personele en yüksek maaşı veren belediyelerdir. Kürsüye çıkıp hayatım boyunca işçinin emekçinin hakkını hukukunu savunmuş bir insan olarak, vekil olarak, belediye başkanı olduğumda o işçinin emekçinin hakkını teslim etmek benim boynumun borcu. Bana bir vebaldir bu. Onun için belediye personeli müsterih olsun YÜNTAŞ’ta çalışan personeller için en düşük maaş 30. 400 TL olacak. Belediye personeline öğle yemeklerini de ücretsiz vereceğim. Onlara helal olsun. Hepsi benim çalışma arkadaşım olacaklar. Bu şehrin yüzünü birlikte ağartacağız. Ben bunu yapmak için yola çıktım. Allah da inşallah nasip eder.”