EKONOMİ GÜNDEM İLÇE HABERLERİ POLİTİKA

EMİRDAĞA HOBİ BAHÇELERİ

Emirdağ Belediyesi, yepyeni bir yaşam alanını kente kazandırmak için çalışmalarına hızla devam ediyor.

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu’nun seçim vaatlerinden olan Hobi Bahçesi projesinin ilk etabında alanları 65 m² olmak üzere 30 adet hobi bahçesi bulunuyor.

BAŞKAN SERKAN KOYUNCU ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

Başkan Serkan Koyuncu, projeye büyük önem veriyor ve çalışmaları yakından takip ediyor. Başkan Koyuncu geçtiğimiz gün çalışmaları devam eden Hobi Bahçesini ziyaret ederek yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Serkan Koyuncu; “Projenin tamamlanmasıyla birlikte kendi sebze-meyvesini yetiştirmek isteyen vatandaşlarımızın kullanımına sunulacak olan Hobi Bahçeleri, günlük yaşamın stresinden uzaklaşabilecekleri ve doğada vakit geçirebilecekleri alanlar olarak vatandaşlarımıza hizmet verecek. Toprakla uğraşmak sadece bir hobi değil, gün içinde biriktirdiğimiz stresi, yüklendiğimiz elektriği atmanın en güzel yollarından biridir. Birçoğumuzun köyle bağlantısı var. Ancak köylerimizle bağlantısı olmayan hemşehrilerimizin ailesiyle gidip kendi ürününü yetiştirebileceği, dinleneceği bir alanın var olması gerektiğinden yola çıkarak projelendirdiğimiz Hobi Bahçesinde yürütülen çalışmaları inceledik. Projemizi en kısa sürede tamamlayarak siz değerli hemşehrilerimizin kullanımına sunacağız. Hobi Bahçelerimiz Emirdağ’ımıza şimdiden hayırlı olsun” dedi.