GÜNDEM

Tobb Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Atso İscehisar Temsilciliği Açılışına Katıldı

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, ATSO İscehisar Temsilciliği Açılışına Katıldı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nın İscehisar temsilciliğini hizmete açtı.Hisarcıklıoğlu konuşmasında, hayırlı işler için Afyonkarahisar’a geldiklerini belirterek, ’Önce burada Odamızın yeni temsilciliğini açacağız. Sonrasında da yine Odamız bünyesinde kurulan Arabuluculuk Merkezini faaliyete geçireceğiz.

Afyonkarahisar ve İscehisar’ın mermerin başşehri. Türkiye’nin en büyük Mermer İhtisas OSB’si burada. Odamız Afyon Mermerini, coğrafi işaret olarak da tescil ettirdi.

Dünya çapında tanınan, bilinen bir markanız var. Hatta Vatikan’daki en önemli kilise olan Sen Piyer’de bile, İscehisar’ın mermerleri kullanılmış.’ şeklinde konuştu.Belediye Başkanımız Ahmet ŞAHİN, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’nu ilçemizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. İscehisar mermerin başkenti.

İrili ufaklı 800 firmada 3 milyon ton mermer üretip 100 den fazla ülkeye ihraç ederek ülke ekonomisine katkı sağlıyoruz. Yaklaşık 400 milyon dolarlık Afyonkarahisar İhracatının %50 den fazlasını mermer ve doğaltaş ihracatı oluşturuyor. Dünyanın her yerinde İscehisar mermeri var.

Temsilciliğin açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, ilçemize ve sektörümüze hayırlı uğurlu olsun.’ dedi.Başkan Şahin, Hisarcıklıoğlu’na günün anısına hediye takdim ettikten sonra taleplerini iletti.Açılış programına Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, İlçe Kaymakamımız Mehmet Ali Semiz, Belediye Başkanımız Ahmet Şahin, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hüsnü Serteser, İscehisar Mermerciler Derneği Başkanı Muharrem Çakmak ve çok sayıda iş insanı katıldı. >> RTURKAI.