EĞİTİM-SAĞLIK GÜNDEM MAGAZİN

UMFED’TEN MİNİKLERE UYUŞTURUCU ZARARI

Uyuşturucu ile Mücadele Federasyonu (UMFED) Bağlı Genç UMFED üyeleri Merkez Atatürk ilkokulunda etkinlik düzenleyerek çocukları uyuşturucu hakkında bilgilendirdi.

Genç UMFED üyeleri palyaço kılığına girerek Atatürk İlkokulu öğrencilerine uyuşturucu maddesinin zararını anlattı. Genç UMFED üyeleri okul bahçesine topladıkları minik öğrencilere şarkılar söyletti danslar ettirdiler. Eğlenceli şarkılar ve şiirler eşliğinde öğretmen, öğrenci ve velilere yasaklı maddelerin insana verdiği zarar anlatıldı.

“GÖNÜLLÜ AĞIMIZ HER GEÇEN GÜN DAHA’DA GENİŞLİYOR”

Etkinlik hakkında bilgiler veren Uyuşturucu ile Mücadele Federasyonu (UMFED) genel Başkanı Yusuf Budak : “Genç Umfed üyelerimiz Afyon olarak Merkez Atatürk İlkokulu’nda palyaço olarak gönüllülerimizle beraber çocuk şenliğimizi gerçekleştirdi. Öncelikle sınıfları grup şeklinde okul bahçesine indirdiler. Gönüllülerimiz giymiş oldukları eğlenceli kostümlerle beraber öğrencilerin seviyesine uygun dans eşliğinde şarkılar söylediler. Öğretmenlerimizin de katıldığı bu dans etkinliğinde Genç Umfed üyeleri de eğlendi. Bu etkinlikteki amacım Uyuşturucuyla Mücadele Federasyonu olarak genç gönüllülerimizin etkinliğe katılımıyla çocuklara güzel anılar bırakmak ve gönüllü ağımızı genişletmek, çocuklar ile eğlenirken öğretmenlerimizin uyuşturucu bağımlılığı hakkında daha duyarlı olmaları gerektiğini hatırlatmaktı. Etkinlik sonunda öğretmenlerimizden güzel dönüşler aldık. Çocuklar bizi o kadar çok sevmiş ki resim derslerinde bizim resmimizi çizmişler. Bu hepimizi çok duygulandırdı. Ekip olarak öğrencilerimize veda ettikten sonra yoğun istek üzerine haftaya bir gün belirleyerek tekrar geleceğimiz konusunda okul yönetimi ile sözleşerek okuldan ayrıldık.”