EKONOMİ GÜNDEM

YAĞCIDAN ÜNİVERSİTEYE ZİYARET

Alper Yağcı’dan Afyon Kocatepe Üniversitesi’ne Önemli Ziyaret

İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Alper Yağcı, seçim öncesindeki yoğun tempoya aldırmadan, Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde akademik ve idari personellerle bir araya geldi. Yağcı, üniversitenin hem akademik başarılarına destek verdiğini hem de potansiyel iş birliklerini ele almak üzere bilgi alışverişinde bulundu.

Bu önemli ziyaret esnasında, İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Alper Yağcı, üniversite çalışanlarını görevleri sırasında ziyaret etme fırsatı buldu. Akademik ve idari personelin yanı sıra üniversitenin sunduğu hizmetler ve yürütülen çeşitli programlar hakkında bilgi aldı.

Ziyaret sonrasında Alper Yağcı, çeşitli değerlendirmelerde bulundu. Yağcı, Afyonkarahisar’ın coğrafi konumunun önemine vurgu yaparak kentin Türkiye’nin ulaşım ağlarındaki merkezi bir nokta olduğunu ifade etti. Aday, Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin akademik kadrosu ve eğitim kalitesiyle dikkat çeken, hızla gelişen bir eğitim kurumu olduğunun altını çizdi. Hedeflerinin, belediye başkanı seçilmeleri durumunda, yerel yönetim olarak sorumlulukları yerine getirmek ve eksikliklerin merkezi yönetim düzeyinde giderilmesi için girişimlerde bulunmak olduğunu belirtti. Yağcı, hizmet kalitesi ve şehrin dönüşümünün zamanının geldiğini ve vatandaşların değişim isteğini sandıkta göstermelerini beklediğini ifade etti. Değişim talebi karşılanırsa, kendi dönemlerinde de bu değişimin gereklerinin yerine getirileceğine söz verdi.

YAĞCI’DAN: AFYONKARAHİSAR’A MODERN KAMYON GARAJI SÖZÜ

Afyonkarahisar için kamyon garajının şehre yakışmadığını belirten Yağcı, 31 Mart sonrası daha işlevsel bir alan oluşturarak kamyoncuların da yüzünü güldüreceklerini ifade etti.

Afyonkarahisar’ın kaynaklarını verimli kullanma sözü veren Yağcı, hiç kimsenin ayrılmayacağı, ayağı yere basan sağlam projelerle hizmet sunacaklarını dile getirdi. Modern bir nakliyeciler sitesi ve kamyon garajını yapmayı borç bildiğini ve esnafın bu tesislerde gerekli yerlerde dinlenme imkânına kavuşacağını açıkladı.

Esnaf ve kamyoncuların sıkıntılarına da değinen Yağcı, esnafın zor durumda olduğunu vurgulayarak, toplumun refahının, esnafın durumunun iyileştirilmesiyle doğru orantılı olacağını söyledi. Yerel yönetim olarak esnafın sorunlarını çözme konusunda kararlı olduklarını ve 31 Mart sonrası sıkıntıların sona ereceğinin altını çizdi.

Yağcı, burada yaptığı açıklamada, “Esnafın durumu çok kötü, esnaf şikâyetçi. Esnaf evine aş götüremez hale gelmiş. Bir ülkenin bel kemiği esnaftır. Esnafın önünü açmalıyız. Esnafın durumu iyi olursa toplumun büyük bölümü de rahatlayacaktır.

Esnafımızın sorunlarını bizler, buradaki yönetim birlikte çözeceğiz. Sorunları dert edinirseniz çözüm bulunur. 31 Mart sonrası sıkıntılar son bulacak” diye konuştu