EKONOMİ GÜNDEM POLİTİKA

YAĞCI“VATANDAŞ SAYGI, İLGİ VE GÜLER YÜZ BEKLİYOR”

“KÖTÜ GİDİŞE DUR DEMEK İÇİN YEREL SEÇİM ÖNEMLİ FIRSATTIR”

İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Alper Yağcı, Uydukent Semt pazarında esnaf ziyaretinde şikâyetleri ve talepleri dinledi. Başkan adayı Alper Yağcı’yı Pazar ziyaretinde babası ve eşi yalnız bırakmadı.

Ayrıca Yağcı’ya İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, il yönetim kurulu üyeleri Merkez İlçe başkanı İzzet Köken ve merkez ilçe yönetim kurulu üyeleri eşlik ettiler.

İYİ Parti yönetiminin eşlik ettiği ziyaretlerde, Yağcı, vatandaşın pahalılıktan ve enflasyondan şikâyet ettiğini, pazarda bile artık eskisi gibi uygun fiyatlı sebze meyve bulamamaktan,  emeklinin, asgari ücretlinin tüm dar gelirlilerin pahalılıktan, geçim derdinden, şikayetçi olduğunu, belirterek, “Pazar yerinde de yangın var.” dedi.

VATANDAŞIMIZ ÇARŞI PAZARDAKİ YANGINDAN BIKMIŞ

Yağcı açıklamasının devamında;  “Pazarda konuştuğumuz vatandaşlarımız  mutfaktaki yangından, çarşı pazardaki pahalılıktan bıkmış, hatta bezmiş durumda. Her gün herşeye gelen zamlardan, etiketlerin fiyat artışları ile dur durak bilmeden değişmesine çok tepkili. Ay sonunu getirmek için kara kara düşünmekten, günü kurtarmanın derdine düşmekten, yarınlar için ve çocuklarının geleceği için kaygılanmaktan yorgun ve bezgin. Anneler, babalar çocuklarını daha iyi besleyecek gıdayı sofraya, masaya, beslenme çantasına koyamadığı, çarşıdan pazardan istediğini yeteri kadar veya hiç alamadığı için üzgün ve kederli.”

“CUMHURİYETİN 100.NCÜ YILINDA ÜLKENİN GELDİĞİ DURUM BU OLMAMALIYDI”

Esnaf ayakta kalma mücadelesi veriyor. İktidara simit çay hesabı yaparak gelen hükümet ve kadroları artık bunu unutmuş ve milletin içinde olduğu koşullara yabancılaşmıştır. Cumhuriyetin 100.ncü yılında getirildiği durum bu olmamalıydı.  Halkımızın içine itildiği yoksulluk çukurunda verdiği mücadele, itildiği umutsuzluk ve kaygıları, yerlerde sürünen moral ve motivasyonu,  iç açıcı değildir. Buna neden olan Hükümete vatandaşlarımızın bir uyarıda bulunması, bu kötü gidişe dur demesi için yerel seçimler önemli bir fırsattır.” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Belediye Başkan adayı Alper Yağcı, seçim çalışmalarına hız verirken, saha da Belediye hizmetleriyle de ilgili çok sayıda şikâyet aldıklarını belirterek, “Vatandaşa değer veren, sorunlarına samimiyetle çözüm arayan, gayretli, çalışkan dürüst, vatandaşlarımızın da yönetimde söz sahibi olacağı, yeni bir belediyecilik anlayışı ile görev yapmaya adayız.

“VATANDAŞ SAYGI, İLGİ VE GÜLER YÜZ BEKLİYOR”

Bizim öncelikli vazifemiz halkımıza, Afyonkarahisar’ımıza, hizmet etmektir. Artık günümüzde, vatandaşlarımız belediyelerden sadece rutin işlerinin, bürokratik işlemlerinin, görülmesini değil, kendisine kıymet verilmesini, saygı duyulmasını, güler yüz gösterilmesini de bekliyor. Vergisini veren ve şehri sahiplenen, hemşehrilerimizin, Belediyeye telefon açtığında sorunuyla ilgilenilmesini, soru sorduğunda cevap almayı, muhatap bulmayı,  bir sıkıntısını ilettiğinde çözülmesini arzu ediyor. Artık dijital altyapılar kurarak günümüzde bunları hızlı ve etkili bir şekilde yapmak çok kolay. Yeter ki bakış açınız çözüm odaklı olsun. Biz liyakatli kadrolarımızla bunu sağlayacağız.”

“KAMUSAL HARCAMALAR VERİMLİLİKLE KULLANILACAK”

“Gönül Belediyeciliğinin, Sosyal Belediyeciliğin nasıl yapılacağını göstereceğiz. Afyonumuzu insanlarımızın umutlarını gerçekleştirebildiği, özgürlük, refah ve keyif içinde hayatlarını sürdürebildiği, yaşadığı yerle gurur duyduğu ve kendini orada güvende hissettiği örnek bir şehir yapmaya adayız. Kamusal harcamaları verimlilikle kullanmayı sağlayacak, sağlık, eğitim, kültür gibi faaliyetlere yönlendirecek,  istihdam sorununun çözümüne yönelik politikalar uygulayacak, muhtaç durumda bulunanları koruyacak, sosyal adaletin tesis edilmesini gerçekleştireceğiz. ”ifadelerini kullandı.