GÜNDEM KÜLTÜR-SANAT MAGAZİN

AİLELERDEN VALİYE TALEP “NİKAH DAİRESİ”

Gerçekten son derece akademik ve samimi..Onun gelmesiyle birlikte insanlar şehre kadın elinin değmesi konusunda gerçekten hem fikirler. Son derece net ve kısa yoldan sorunlara ulaşmada çok ama çok yetenekli. Sorunları yazıya döküp takip etmesi de onun söz uçar yazı kalır deyimine ne kadar sadık kaldığını gösteriyor. Basına verdiği değer ise bizim yıllardır özlemini çektiğimiz konuların başında geliyordu.

Değerli Vali Kübra Güran Yiğitbaşı adeta içimizden biri. Hanımlara gösterdiği özenin yanı sıra samimiyeti kararlılığı ve vatandaşın daha şimdiden içinde olması da ona artı puan kazandırdı desek yeridir.

Geçtiğimiz günlerde sağolsun biz magazin basınını da unutmadan aldı eline fotoğraf makinesini ve hadi basıncılar bende sizi çekeyim dedi ve ortaya güzel hoş ve renkli kareler çıktı. Değerli Vali eğitim konusunda hassasiyeti ise en ön planda tutmasıyla biliniyor. İletişim mezunu olan Vali Yiğitbaşı karşı tarafın görüşlerine son derece önem vermesiyle birlikte sorunların odak noktasına girmeyi ve kaynağında çözmeyi sevenlerden gözüküyor. İlimiz bu konu da şanslı. Neden derseniz saat merfumu gözetmeksizin Yeni Valimiz daha şimdiden arı gibi çalışmaya başladı.Disiplin konusunda ise tavizkar hiç değil..

AİLELER NİKÂH SALONU VE BİNASI TALEP EDİYORLAR.

Bizde buradan şehir için acil önem taşıyan ve ailelerin çok üstünde durduğu ve büyük bir eksiklik olan yeni bir nikâh dairesi yapımının sağlanması için geniş bir kitlenin isteğini aktarmak istedik Sayın Valiye… Mevcut nikâh dairesi binası çok kötü durumda ve sürekli sıvaları dökülüyor, betonları düşüyor, dairenin önünde resim çektirmek zorunda kalan aileler ve insanlar bu durumdan oldukça rahatsızlar. Gelin ve damat tarafları ise cadde önünde pozlarını verirken adeta sıkıntının en büyüğünü yaşıyorlar. Çünkü sürekli bir araç ve trafik geçişi nedeniyle aileler sıkıntı yaşıyorlar. Restore ile kurtarılamayacak olan bu metruk bina bildiğimiz kadarıyla vakıflara ait. Ayrıca üst katında Kent konseyi var. Sayın Vali bu konuya el atacağınızı varsayarak ilimizin yüz akı olması gereken ve ailelerin en mutlu anlarını imzalarını attıkları bu binanın artık şehrin talebine cevap veremediği çok açık. Siz ve devletimizin gücüyle yeni, şehre yakışır bir nikâh dairesinin yapımı için katkılarınızı bekliyoruz. Bu arada vatandaşlar ve aileler en azından Eski Halk Eğitim(Ram salonu) binasının veya denetimli serbestlik binasının ( Eski Adliye Binası) bu işe çok uygun düşeceği konusunda hem fikirler. Biz bu konuda aracı olduk Sayın Valim karar sizin ve devletimizin.