GÜNDEM

Asar Deresi Kent Estetiği İle Bütünleşiyor

20-09-2022 12:10 ASAR DERESİ KENT ESTETİĞİ İLE BÜTÜNLEŞİYOR

Kenti ikiye bölen ’şehrin gerdanlığı’ Asar Deresi Projesi’nin birinci etap çalışmalarını yerinde inceleyen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce’nin yeni bir cazibe merkezi kazandığını söyledi. Asar deresinin 100 yıllık debisinin ölçüldüğünü, hesaplamaların ona göre yapıldığını kaydeden Özlü, ’Düzcelilerin içi rahat olsun, şehrimiz için muhteşem bir proje geliyor’ dedi.

Düzce Belediye Başkanı Dr.

Faruk Özlü’nün en çok önemsediği projelerinden biri olan Asar Deresi Rekreasyon Projesinde bir adım daha atıldı. Şehir Merkezinde bir cazibe merkezi daha kazandıracak olan ve vatandaşları Asar Deresi ile buluşturacak projede bulunan iki köprünün fore kazıkları çakılıyor. Çalışmaları yakından takip eden Düzce Belediye Başkanı Dr.

Faruk Özlü de projenin üç etaptan oluştuğunu ve en zor etaptan başladıklarını belirterek, ’ Göreve geldiğimiz günlerde ilk ele aldığımız bir proje olan Asar Deresi Rekreasyon Projesinin birinci etabında; iki adet 54 metrelik çelik köprü var. Yaklaşık 20 metrelik 35 adet fore kazıklara bu köprüleri oturtacağız. Düzce’nin muhteşem bir rekreasyon alanı olacak.

Düzceliler, yaz aylarında diz boyuna kadar şişirdiğimiz suyun içinde kahvaltı ve yürüyüş yapma imkanı bulacaklar. Bütün güvenlik tedbirlerimizi aldık. 100 yıllık debi akışlarına baktık ve simülasyonlarını yaptık’ dedi.

’DÜZCE KABUK DEĞİŞTİRİYOR’
Düzce’ye her alanda önemli eserler kazandırdıklarını ve bu projeler ile Düzce’nin büyük bir transformasyon yaşadığını söyleyen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, ’ Bütün siyasiler Asar Deresi için söylemlerde bulundular. Ancak gerçekleştirmek bize nasip oldu.

Bu yüzden de çok muyluyum. Düzce’yi bir üst seviye kalitesine çıkarmakta kararlıyız. Asar Deresi projemiz, Pazaryeri ve Cedidiye Projelerinde olduğu gibi Düzce’nin çehresini değiştirecek bir projedir.

Düzce’nin cazibe merkezini yayıyoruz. İkinci etap millet bahçesini, Küçük Sanayi Çarşısının da yapılmasıyla cazibe merkezleri artacak. Düzce gerçek anlamda bölgenin cazibe merkezi olacak’ ifadelerinde bulundu.

ÖZLÜ, SABIR İSTEDİ
Asar Deresi Rekreasyon Projesi kapsamında bazı caddelerin belirli sürelerle trafiğe kapatıldığını da kaydeden Özlü, vatandaşlardan sabır istedi.

Özlü, ’Vatandaşlarımızı, sürücülerimizi ve trafik akışını minimum derecede etkileyecek tedbirler alıyoruz. Bu tedbirlerin de bir takım kısıtlamalar getirdiğinin farkındayım ancak neticede ortaya çok güzel bir eser çıkacak. Vatandaşlarımızdan sabırlı olmalarını temenni ediyorum’ diyerek Düzcelilerden sabır istedi.

Öte yandan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Belediye iştirak şirketi Beltaş ile ortak çalışmalar yürüttüklerini ve şimdiye kadar kazandırılan tüm eserlerin vatandaşlar tarafından beğenilerek şikayet almadıklarının da altını çizdi.

>> RTURKAI.

About the author

aydemir

Add Comment

Click here to post a comment