EKONOMİ GÜNDEM SON DAKİKA

ATSO DA KADINLAR KURULU YAMAN’A TESLİM

 KADIN GİRİŞİMCİLER GENEL KURULU YAPILDI 

TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu’nun Genel Kurulu, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası hizmet binasında gerçekleştirildi. Genel Kurul’a Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ATSO Meclis Başkanı Mustafa Ali Çelikten, Afyonkarahisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mühsürler, ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve KGK İcra Komitesi Doğal Üyesi Hayrettin Güzbey, TOBB Afyonkarahisar KGK İcra Komitesi Başkanı Funda Güleç Yaman, KGK Üyeleri ile KGK Doğal Üyesi olan ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasının ardından Genel Kurul’un açış konuşmasını ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser gerçekleştirdi. Serteser, “Sözlerime başlamadan önce, 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ilimizi etkileyen büyük depremlerin yıldönümü dolayısıyla başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Allah ülkemize bir daha böyle acılar yaşatmasın” diyerek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Kadın girişimcilik Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun üzerinde çok durduğu bir kavramdır. Kadınların ekonomideki üstlendiği rol ne kadar fazla olursa, üretim ve istihdamda o kadar ilerlememiz mümkün olur. Kadınlar, doğuştan gelen estetik yaklaşımlarını bilgiyle taçlandırdığında işletmeler büyük başarı kazanıyor. Biz Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası olarak Kadın Girişimciler Kurulumuz ile her zaman istişare içinde olduk, plan ve projeleri kapsamında her zaman destek verdik. Bundan sonra da desteğimiz sürecek. Bu vesile ile kısa bir zaman önce seçilen Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitemiz’i kutluyor, başarılı faaliyetler diliyorum.”

ATSO’nun faaliyetleri hakkında da bilgi veren Serteser, “Odamız lobi faaliyetleri, fuar katılımları, ATSO KOBİ Akademisi eğitimleri, Meslek Komiteleri toplantılarının eğitimlerinin yanı sıra TOBB Camiası’nda uzun soluklu tek spor organizyonu olan ATSO Spor Oyunları’na da imza atıyor. Her faaliyetimizde siz değerli Kadın Girişimcilerimizi görmek, bize mutluluk verecektir” ifadelerini kullandı.

Serteser’in ardından ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası hakkında ayrıntılı bir sunum gerçekleştirdi. Şenol’un yaklaşık 15 dakika süren sunumundan sonra TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Funda Güleç Yaman, Genel Kurul’u selamladı. Yaman, “Afyonkarahisar’daki girişimci kadınlarımızı temsil etmekten ve yeni girişimci kadınların arttırılması ile ilgili çalışıyor olmaktan büyük heyecan ve mutluluk duyuyorum. Temsil ettiğim kurulla birlikte, Kadın Girişimcilerimizi hayallerine ulaştırabilmek için eğitim, bilinçlendirme ve farkındalıkla; ülke ekonomimizde sağlayacağımız istihdam artışı, tasarım odaklı, yenilikçi, katma değeri yüksek, ar-ge ve inovasyona önem veren, teknolojiye ve dijitalleşmeye açık, markalaşmaya yönelik ulusal ve uluslararası çalışmalarımızla Afyonkarahisar KGK iş birliklerimiz olarak, sizlerin katacağı tüm değerleri paylaşmak üzere buradayız” dedi. Yaman konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Türkiye’nin tarım, sanayi, gıda, turizm ve ticaret sektörlerinde, siz değerli kurul üyelerimizin çalışmalarını emeğe ve kalkınmaya dönüştürmek için aramızdaki işbirliğimizin çok önemli olduğuna inanıyorum. Özel sektörün Türkiye’de mesleki temsilcisi olan TOBB’un büyük çatısı altında, Afyonkarahisar’ın tüm girişimci, çalışkan, güçlü, yeniliğe ve projelere açık, cesur, ciddi, işine değer veren ve daha fazla değer katmak isteyen veya girişimcilik dünyasına adım atmak isteyen tüm kadınlarımızı TOBB Afyonkarahisar KGK çatısı altında güç birliğiyle, özveriyle, samimiyetle buluşmaya ve birlikte çalışmaya davet ediyorum.

Bir kadın iş insanı ve girişimci olarak kendini gerçekleştirmeye gayret edenlerin, kendini inşa edenlerin eğitim hayatının bitmediğine inanıyorum! Biz de bitmeyecek bu yolculukta bu yeni dönemde beraber yapacaklarımızla daha güçlü kadınlar olarak, kendimizin ve işlerimizin en iyi versiyonunu ortaya çıkarmayı ve toplumumuzda iş hayatında olmayan kadınları da cesaretlendirip, yeni girişimciler kazandırmayı ve Kadın istihdamını arttırmayı hedefliyoruz.

Bizler de ilklerin ve öncülerin şehri Afyonkarahisar olalım Tüm kadın girişimciler olarak ülkemizin kalkınması, kadın istihdamının ve başarıların artması ve rol modellerimizin çoğalması için Bir araya gelelim.

Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında aldığım bu kıymetli görevi sizlerle birlikte gerçekleştirecek olmaktan onur duyuyorum.”

Kadın Girişimciler Kurulu’nun faaliyetlerinin sunumu ve Çalışma Grupları Temsilcilerinin kendilerini tanıtması ile devam eden Genel Kurul, fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.