GÜNDEM POLİTİKA

SAADET’İN ADAYI BEYTULLAH KARATAŞ

Saadet Partisi, 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri için Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayını belirledi. Beytullah Karataş, Saadet Partisi’nin Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi. İşte Karataş’ın özgeçmişi:

Beytullah Karataş Kimdir?

1992 yılında Afyonkarahisar’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Şemsettin Karahisari Ortaokulu’nda, Lise öğrenimini Afyonkarahisar Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Anadolu Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümü’nü bitirdi. Gıda ve Teknoloji alanlarında ticaretle uğraşmaktadır.

Lise yıllarında Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Afyonkarahisar teşkilatlarında bulundu. Üniversite yıllarında AGD Isparta Üniversite Başkanlığı, AGD Genel Merkez Üniversite Teşkilat Başkanlığı görevlerini yaptı. Sosyal sorumluluk ve gönüllü yardım organizasyonları vesilesiyle Afrika ülkeleri başta olmak üzere 12 farklı ülkeye seyahat yaptı. 2018-2019 yıllarında AGD Genel Başkan Yardımcılığı, Tanıtım ve Medya Başkanlığı yaptı. 2019 Yerel seçimlerinde Saadet Partisi Genel Merkezi’nin görevlendirdiği çeşitli bölgelerde Karargah Başkanlığı yaptı. 2020 yılından 18 Ocak 2022 tarihine kadar Saadet Partisi Genel Merkez Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcılığı, Eğitim Başkanlığı görevlerinde bulundu.

18 Ocak 2022 tarihinden bu yana Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı vazifesini yürütmekte olan Karataş, evli ve 2 çocuk babasıdır.