GÜNDEM

ÇİN İŞ FORUMU’NDA AFYONKARAHİSAR RÜZGÂRI

AFYONKARAHİSAR’IN MUTFAĞI VE TARİHİ TANITILIYOR

Türkiye ve Çin arasında ekonomik ve kültürel ilişkilerin geliştirilmesi için Ankara’da forum düzenlendi. Forumda Türkiye ve Çin arasında ekonomik ilişkilerin geliştirilmesinin yanı sıra dostluk ve kültürel bağların da güçlendirilmesine ilişkin Türkiye’nin farklı illeri, tanıtım için bir araya geldi.

Afyonkarahisar Belediyesi de foruma katıldı, tanıtım standı açtı. Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in talimatları ile yurt içi ve yurt dışında yapılan fuar, organizasyon gibi tanıtım programlarında yer alan Gastronomi Şehri Afyonkarahisar’ımız tüm yönleri ile tanıtılıyor. Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar ve ekibi, açılan stantta Zafer Şehri Afyonkarahisar’ımızın gastronomisi başta olmak üzere kültürü ve tarihini foruma katılan misafirlere tanıtıyor. Açılan stantta Afyonkarahisar’ı Gastronomi şehri yapan yöresel ve meşhur lezzetler yer alırken, yöre ile özdeşleşen haşhaş bitkisi figürleri, Şuhut Keşkeği ve yöresel kıyafetler de tanıtım standı da yerini aldı.

İHSAN AKAR, ŞEHRİ AZERBAYCAN TV KANALINA TANITTI

Fuara, farklı ülkelerden katılan basın mensupları da yoğun ilgi gösterdi. Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar, Azerbaycan yayın yapan TV kanalı Manera TV’ye şehrimiz hakkında bilgiler vererek, gastronomi lezzetlerini ikram etti. Gastronomi Şehri Afyonkarahisar’ın her alanda adından sıkça söz ettirdiğine dikkat çeken Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar açıklamasında tanıtım çalışmalarının her alanda sürdüğünü belirtti. Akar şöyle konuştu; “Türk Çin iş konseyi 50. Yılı kapsamında Afyonkarahisar’ı tanıtmak için buradayız. Gastronomide marka şehir olduğumuz için ve Afyonkarahisar’ın tarihini tanıtmak için kurduğumuz; şehir maketi ve konakları ile birlikte Valilik ve Belediyemiz adına misafirleri ağırlıyoruz. Afyonkarahisar Anadolu’nun kilidi konumunda, termali ile mermeri ile lezzetleri ile ünlü bir şehir. Bu fuarda Afyonkarahisar’ımızı tanıtmak için üç gün daha buradayız. Azerbaycanlı kardeşlerimize selam ediyor, Ankara’da bulunan Azerbaycanlı kardeşlerimizi de fuar alanımıza bekliyoruz. Herkes Afyonkarahisar’ı tanımalı.”dedi.