GÜNDEM POLİTİKA

EĞLENCE SEKTÖRÜNDEN YARDIM TIRI

Sel felaketinin yaşandığı Kastamonu’ya Afyonkarahisar’dan yardım tırı gönderildi

Kastamonu’da meydana gelen sel felaketinin ardından bölgedeki ihtiyaca yönelik gıda, tekstil ve temizlik malzemesi dolu tır, Afyonkarahisar’dan yola çıktı.

Kentte 6 turizm işletmesi ve eğlence merkezi sahibi, Kastamonu’da yaşanan sel felaketinden dolayı kendi aralarında yaşam malzemesi göndermek için kampanya başlattı.

Kısa sürede toplanan gıda, tekstil ve temizlik ürünlerinden oluşan yardım tırını bölgeye gönderildi.

İş adamı Hüseyin Ballık, gazetecilere, Kastamonu’da yaşanan sel felaketinden dolayı üzüntülü olduklarını söyledi.

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’in de bölgede görevli olduğunu dile getiren Ballık, şunları kaydetti:

“Afyonkarahisar’da 6 turizm işletme sahibi arkadaşımızla bir tır dolusu yaşam malzemesi, topladık. Bugünde yardım malzemelerini araca yükledik. Bizim de kalbimiz orada inşallah, biran önce oradaki yaralar sarılır. Bir nebzede olsa bizim de katkımız olursa ne mutlu bizlere. Destek olan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

İş adamı Emrah Çetin de Kastamonu’da yaşanan sel felaketinin kendilerini derinden üzdüğünü kaydederek, “Kalbimizde oradaki insanlarla beraber. İl valimizde şuanda o bölgede çalışma yürütüyor. Bizde valiliğimizin öncülüğünde bir tır dolusu yardım malzemesi topladık. Allah, kabul etsin. Oradaki insanlarımıza sabırlar diliyoruz. Biz vatanımızı seviyoruz.” ifadesini kullandı.