GÜNDEM

Kariyer Ve Girişimcilik Merkezimiz Ve Teknoloji Transfer Ofisimizden Kosgeb Ziyareti

AFSÜ Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) ve Kariyer ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (KAGİM) personelimiz, KOSGEB Afyonkarahisar İl Müdiresi Ayşe Yeşim Çepni’yi makamında ziyaret etti. Kurumsal iş birliği konusunda fikir alışverişinde bulunulan ziyarette ortak hedefler doğrultusunda gerçekleştirilebilecek faaliyetler ve projeler değerlendirildi.
AFSÜ TTO’dan Öğr. Gör. Emre Semiz ve Öğr.

Gör. Sevim Aydoğan ve AFSÜ KAGİM’den Öğr. Gör.

Önder Çoban ve Öğr. Gör. Bahar Köse’nin katıldığı ziyarette KOSGEB Afyonkarahisar İl Müdürü Ayşe Yeşim Çepni ile KOSGEB’in Afyonkarahisar’daki hedefleri dahilinde, ortak paydada gerçekleştirilebilecek etkinlikler hakkında konuşuldu.
Afyonkarahisar’ın potansiyeli doğrultusunda, üniversite ve sanayi işbirliğinin sağlanmasının önemine işaret edilen görüşmede ilimizin daha fazla faaliyet kolunda aktif olması gerektiği vurgulandı.

AFSÜ’nün bu konuda giderek daha ağırlıklı bir rol üstlenmek için gerekli altyapıyı oluşturduğunu vurgulayan Öğr. Gör. Emre Semiz, üniversitemiz akademisyenlerinin bilgi ve tecrübelerinin, ilimizdeki sanayi kuruluşlarına aktarılmasının hem ilimize hem de ülkemize büyük katkı sağlayacağını söyledi.
Görüşmede, sağlık alanına verilen önemin her geçen gün arttığı günümüzde, bu alanda ilimizdeki firmalar ve sanayi kuruluşları ile daha fazla etkileşime geçilmesi adına AFSÜ öğrencilerinin ve akademisyenlerinin KOSGEB faaliyetlerinden ve yapılanmasından haberdar olabilmesi için bundan sonra düzenlenecek etkinliklerde ortak paydada buluşulması gerektiği konusunda görüş birliği ifade edildi.

Okunma Sayısı:
18 >> RTURKAI.