EĞİTİM-SAĞLIK

MİLLİ EĞİTİMDEN AHİLİK YARIŞMASI

İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN “Ahi Evran ve Ahilik” Etkinliği Kapsamında Dereceye Giren Öğrencileri Makamında Kabul Etti…

Ahilik Teşkilatını ve Ahilik İlkelerini dünyaya tanıtmak, Ahilik Teşkilatının “Halka Hizmet, Hakka Hizmet Anlayışı” ile Anadolu ticaretinin ve sanat dallarına sağladığı katkıları gelecek nesillere aktarmak amacıyla Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Çok Programlı Anadolu Liseleri bünyesinde mesleki eğitim alan öğrenciler ile Mesleki Eğitim Merkezleri öğrencilerini kapsayan “Ahi Evran ve Ahilik” ana temasında “Yardımlaşma ve Adil Paylaşım” konulu resim yarışması sonucunda yapılan çalışmalar İl Milli Eğitim Müdürlüğü Değerlendirme Komisyonu tarafından değerlendirildi.

Resim yarışmasında dereceye giren öğrencimiz Sibel TUNÇOK, Okul Müdürü Ömer PEKER ve Şube Müdürümüz Mustafa GÜNAY ile birlikte İl Milli Eğitim Müdürü Metin YALÇIN ‘ı ziyaret etti. Öğrencimizle sohbet edip eserini inceleyen YALÇIN, dereceye giren öğrencilerimizi tebrik edip hediye verdi. Ziyaret hatıra fotoğrafı çektirilmesi ile son buldu.

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ DEĞERLENDİRME KOMİSYONU TARAFINDAN YAPILAN DEĞERLENDİRME SONUCU DERECEYE GİREN ESERLER:

  1. Sibel TUNÇOK

Dayanışmanın Gücü

Atatürk “MTAL”

  1. Hayriye Sultan ELBİR Bozkır Ressamı “Susuz MTAL”
  2. Cansel TEKTEK Mavi Kelebek “Yusuf Özer MTAL”