GÜNDEM POLİTİKA

VEKİLLERDEN BAYRAM MESAJLARI

AK PARTİLİ VEKİLLERDEN BAYRAM MESAJI

Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Av. İbrahim Yurdunuseven ve Av. Ali Özkaya Kurban Bayramı dolayısıyla birer bayram mesajı yayımladılar.

Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun Kurban Bayramı mesajı şu şekilde;

“Bütün milletimizin mübarek Kurban Bayramı’nı gönülden tebrik ediyorum”

“Kurban Bayramı’nın kalplerimize huzur, ülkemize mutluluk ve Dünyamıza sulh ve sükûn getirmesi diliyor, bütün hemşehrilerimin mübarek Kurban Bayramı’nı gönülden tebrik ediyorum.

Kurban Bayramı, Yüce Rabbimizin biz kullarına sevinç ve mutluluk kaynağı olarak hediye lütfettiği emsalsiz günlerdir. Bu müstesna Kurban Bayramı’na ulaşmanın mutluluğunu ve sevincini yaşıyoruz.

Bayramlar, sevgi ve kardeşlik bağlarımızı güçlendiren, birlik, beraberlik, paylaşma, dayanışma ve rahmet günleridir. Kurban; Rabbimize, birbirimize, hakka, hakikate, iyiye, doğruya, güzele, yakın olmak demektir.”

“Bayramda yaşlılarımız, akraba, eş ve dostlarımızı aramalıyız”

Malum olduğu üzere bütün Dünya Covid-19 sebebiyle bir salgınla karşı karşıyadır.

Bu sebeple bu bayram yakınlarımızla, sevdiklerimizle buluşmamızda temizlik, fiziki mesafe ve maskeyi dikkate almalıyız. Uzaklardaki akrabalarımızı arayıp gönüllerini hoş etmeliyiz.

Bu mübarek günleri sevgi ve saygımızı sunmak için fırsat bilmeliyiz. Ailemiz, akrabalarımız ve yakınlarımızla hemhal olmalı, sevgi ve merhamete muhtaç yetim, garip, hasta, yaşlı ve kimsesizlerin sevinci olmalıyız.

“Kurban Bayramı, milletimiz ve bütün İslam Alemi’nin birliğine vesile olsun”

Milletçe dayanışma ve kenetlenmeye muhtaç olduğumuz bu günlerde, kurban ve bayram, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi pekiştiren büyük bir nimet ve ibadettir. Bayramlar bütün insanlığın sevinci olursa mana kazanır. Dolayısıyla bugün, açlık, yoksulluk, zulüm ve şiddet sarmalında kuşatılan dünyanın felaha kavuşması ve insanlığın hep beraber bayramı yaşaması için çalışmak ve dua etmek çok önemlidir.

“Kurban Bayramı’nın da bu bağlarımızı güçlendirmesini temenni ediyorum”

Geçtiğimiz Kurban Bayramı’nda covid-19 pandemi şartları sebebiyle vatandaşlarımızla bir araya gelememiştik. Valiliğimizin riyasetinde bu Kurban Bayramı’nın 2. ve 3. günü yapılacak programlarla ilçelerimizde hemşehrilerimizle maske ve mesafe kaidelerine riayet ederek bir araya geleceğiz. Bayramın 2. günü; sırasıyla Afyonkarahisar Valiliğimizde, İl Emniyet Müdürlüğü, Jandarma Komutanlığı ziyaret edilecektir. AK Parti İl Teşkilatı olarak Taş Medrese’de bayramlaşılacaktır. Aynı gün Şuhut’ta, Dinar’da, Sandıklı’da vatandaşlarımızla bir araya geleceğiz. Bayramın 3. günü ise; Sinanpaşa, Çay, Bolvadin ve Emirdağ ilçelerimizde halkımızla bayramlaşma merasimini gerçekleştireceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, aziz milletimizin ve yeryüzündeki bütün Müslüman kardeşlerimizin mübarek Kurban Bayramı’nı gönülden tebrik ediyor; bu bayramın, barış, mutluluk ve huzurun yeryüzünün her yerine hâkim olduğu bir dünyanın inşasına vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.

Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven’in ise Kurban Bayramı mesajı şu şekilde;

“Hz. İbrahim (A.S) ve tüm İslam Alemi’nin Rabbimize olan teslimiyetini gösteren mübarek Kurban Bayramımız mübarek olsun.”

“Tüm İslam aleminde olduğu gibi aziz milletimizde de birlik, beraberliğin pekişmesi, uyandırdığı benzersiz manevi duygular sebebiyle bayramların çok ayrı yeri vardır. Dargınlığın kalmadığı, küslerin barıştığı, akraba ve eş-dostların birbirini daha sık arayıp hâl hatır sorduğu bayramlarımız tabiri caizse toplumumuzun damarlarına taze kan olmaktadır. Kurban Bayramı Rabbimize olan teslimiyetimizi hatırlarımızda canlı tutmanın yanında, ihtiyaç sahiplerini gözetmek, yardıma muhtaçlara yardım etmek dolayısıyla Allah yolunda infak etmek üzerine bizlere bir yol göstericidir. Her şeyin en güzelini veren Rabbimiz bu güzel bayramla da bizlere birçok güzel duyguyu bir arada yaşamayı nasip etmektedir.” dedi.

Bayram trafiğine dikkat edelim

“Normalleşme dönemi ile birlikte 9 günlük bayram tatili ile yoğunlaşan bayram trafiğine dikkat çeken Yurdunuseven; “Bayramlar bizim hatıralarımızda güzel anılar bırakan, hoş duygular yaşadığımız zamanlardır. Bayramda oluşan trafik yoğunluğuna dikkat ederek bugünleri acı günlere çevirmeyelim.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam aleminin ve aziz milletimizin Kurban Bayramı’nın hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor Kurban Bayramı’nızı tebrik ediyorum.”

Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Ali Özkaya ise Kurban Bayramı mesajında;

Bayram; “teslimiyet, paylaşmak, hoşgörü ve yardımlaşmadır”

“Kurban teslimiyet, paylaşmak, hoşgörü ve yardımlaşma demektir. Bayramlar toplumların birlik ve beraberliğinin pekiştiği, müstesna günlerdir.

Yüce dinimiz İslam, bizlere her zaman paylaşmayı, yardımlaşmayı ve hoşgörülü olmayı emretmiştir. Yüce Allah’ın Müslümanlara hediye ettiği, bu duyguları en yüksek noktada yaşama fırsatı olan müstesna günlerden Kurban Bayramı’na erişmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Bu Kurban Bayramı’nı bir fırsat bilerek, yetimleri, öksüzleri, kimsesiz ve yardıma muhtaç olan kardeşlerimizi gözetmeliyiz. Ve onlarla bir arada bu bayramı ihya etmeli, paylaşmanın verdiği huzur ile bu bayramı yaşamalıyız.

Hz. İsmail’in Yüce Allah’a olan teslimiyet ve inancına sahip olmak ümidiyle, imkânı olanlar tarafından kurban ibadetini hep birlikte gerçekleştireceğimiz bu müstesna günü bir fırsat bilerek Rabbimize tam manasıyla teslim olmalıyız.

“… Kendilerine rızık olarak verdiği kurbanlık hayvanlar üzerine belirli günlerde Allah’ın adını ansınlar. Artık onlardan siz de yiyin, yoksula fakire de yedirin” (Hac 28) ayeti kerimesi ışığında yoksul ve fakir kardeşlerimizi gözetmeli, onların yanında olmalıyız.

Bu bayramı yine büyük bir fırsat bilerek, küskünlerimizi ve dargınlıklarımızı sona erdirmeliyiz. Tedbirlere dikkat ederek, Yaşlılarımızı, anne, babamızı, kardeşlerimizi, yakın akrabalarımızı, komşularımızı ve kimsesizlerin bayramını tebrik ederek, gönüller almalı kardeşliğimizi pekiştirmeliyiz.

Rabbimden bu korona virüs belasından kurtulduğumuz, birlikte doyasıya kucaklaşarak, sağlıklı günlerdeki bayramlara erişmeyi Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Bu duygular ile keseceğimiz kurbanların makbul, dualarımızın kabul olmasını temenni ediyor, Afyonkarahisar’lı hemşehrilerimizin, aziz milletimizin ve İslam Aleminin mübarek Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum” dedi.