EĞİTİM-SAĞLIK GÜNDEM KÜLTÜR-SANAT

YAĞCI, ANDA DERNEĞİ’Nİ ZİYARET ETTİ

“GÖNÜLLÜLERİN KIYMETİNİ 6 ŞUBAT’TA DAHA İYİ ANLADIK”

Seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerini sürdüren İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Alper Yağcı, afetlerde gönüllülük esasıyla arama kurtarma hizmeti veren ANDA Derneği’ni ziyaret etti.

31 Mart yerel seçimleri için İYİ Parti’den Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı olan genç siyasetçi Alper Yağcı, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Aday adaylığı sürecinden itibaren saha çalışmalarını sürdüren ve adaylık sürecinin kesinleşmesinin ardından gün boyu seçmenlerle kucaklaşarak projelerini anlatıp, değişimin nedenini anlatan Alper Yağcı son olarak afetlerde arama kurtarma faaliyetleri yürüten gönüllülerin oluşturduğu ANDA Derneği’ni ziyaret etti.

Geçtiğimiz yıl yaşanan deprem felaketi sonrasında bölgede ortaya koydukları insanüstü hizmetlerle dikkat çeken ANDA Derneği üyelerini dernek binasında ziyaret eden İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Alper Yağcı, dernek üyeleri ile samimi bir atmosferde geçen sohbette projelerini ve değişimin önemini anlattı. Dernek Başkanı Agah Oktay Kılıç ve dernek üyesi gönüllüler ile karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan sohbetin ardından açıklamalarda bulunan İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Alper Yağcı; “Türkiye ve Afyonkarahisar deprem riski taşıyan bir coğrafyaya sahip. Afetlerde ilgili kuruluşlar kadar gönüllülerin de insan hayatı için ne kadar önemli olduğunu 6 Şubat depremi ve sonrasında bir kez daha anlama fırsatı bulduk. ANDA Derneği üyesi gönüllü arkadaşlarımızın da bu süreçte insan hayatı için canla başla çalıştığını görme fırsatı bulduk. Sizler insan hayatı için gönüllülüğü esas aldınız. Bizde insanların yaşam kalitesini artırmak için gönüllülük esasıyla Belediye Başkan Adayı olduk. Serdengeçti ruhuyla ortaya koyduğunuz hizmetler için teşekkür ediyoruz. Arzumuz ve isteğimiz sizlerle birlikte el ele omuz omuza vatandaşlarımıza hizmet edebilmek” diye konuştu.

“AFYONKARAHİSAR SAĞLIK HİZMETLERİNDE DE DEĞİŞİM YAŞAYACAK”

“HİZMETİN KALİTESİNİ ARTIRMAK İÇİN GEREKENİ YAPACAĞIZ”

İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Alper Yağcı, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Başhekim Doç. Dr. Ahmet li Tuncer ile akademik ve idari personeli ziyaret etti.

31 Mart yerel seçimleri için çalışmalarını yoğun tempoda sürdüren İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Alper Yağcı, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ni ziyaret etti. Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Başhekim Doç. Dr. Ahmet ali Tuncer ile akademik ve idari personelleri görevleri başında ziyaret eden İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Alper Yağcı, sağlık hizmetleri alanında yapılan çalışmalar ve hizmetlere ilişkin bilgiler de aldı.

“VATANDAŞ DEĞİŞİMİ, BİZ GEREĞİNİ YERİNE GETİRECEĞİZ”

Ziyaretlerin ardından bir değerlendirmede bulunan İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Alper Yağcı; “Afyonkarahisar coğrafi konumu itibariyle sağlık alanında önemli bir şehir. Afyonkarahisar’ın bu alanda daha fazla yatırıma ve modernizasyona ihtiyacı var. Gelişen teknolojilerin, yeterli doktor ve sağlık çalışanının istihdamının sağlandığı ve vatandaşların her anlamda en iyi hizmeti aldığı bir Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi yapısını oluşturmak için atılması gereken adımları değerlendirdik. Geleceğin doktorlarının ve sağlık çalışanlarının yetiştiği üniversitemizin ihtiyaçlarını öğrenmeye çalıştık. Öncelikle Belediye Başkanı olduğumuzda yerel yönetim olarak üzerimize düşeni yapmaya, merkezi yönetimden de ihtiyaçların giderilmesi noktasında taleplerimizi iletmeye söz verdik. Şehrin değişimi kadar hizmetlerin kalitesinin de değişim zamanının geldiğini dile getirdik. Şimdi söz vatandaşlarımızın sandıktaki değişim isteğinde. Vatandaşımız değişimi isteyecek bizde değişimin ihtiyaçlarını hayata geçireceğiz” dedi.