GÜNDEM

ANDA DERNEĞİ FRİG VADİSİNDE

Gençlik kampı deneklerinden anda derneği frig vadisinde 3 gün boyunca kamp gerçekleştirdi. Yapılan açıklama ise şöyle: Anda Derneği olarak,Türkiye genelinden 40 genç arkadaşımızın katılımı ile, Afyon Valiliği himayesinde 3 gün boyunca Emre Gölü / Frigya Vadisinde gençlik kampı gerçekleştirdik.

Kamp; Cuma akşamı farklı illerden gelen gençlerin Emre Gölünde toplanması ve kamp ateşinin yakılması ile başlamıştır.

İkinci gün proje döngüsü eğitimi ile devam edilmiş, gençler farklı gruplara ayrılarak ulusal ve bölgesel sorunlara çözüm üreten projeler yazdılar.

Aynı gün Afyon Vali vekilimiz Nurullah Kaya ve Afyon Gençlik Spor İl Müdürü Feyzullah Derici kamp alanımızda arkadaşlarımızla buluşarak tecrübe sohbeti gerçekleştirdiler.

Öğleden sonra valilik himayesinde yeniden turizme kazandırılan Ayazini /Frigya Vadisi bölgesi rehber eşliğinde gezilmiştir.

  1. Gün ekolojik okuryazarlık eğitimi ile başlamış, gençlerin Frigya Vadisinde çevre temizliği gerçekleştirmesi ile son bulmuştur.

Vali Gökmen Çiçek Bey’in ev sahipliğinde Batman, Diyarbakır, Edirne, İzmir, Sivas gibi ülkemizin dört bir tarafından gelen genç arkadaşlarımız için proje döngüsü ve ekolojik okuryazarlık eğitimleri ile güçlendirilmiş bir “Gençlik Eğitim Kampı” Afyonkarahisar, Emre Gölü kamp alanında ANDA Derneği yürütücülüğünde gerçekleştirilmiştir.denildi.