GÜNDEM KÜLTÜR-SANAT POLİTİKA

BAKAN MİSBAH AFYONDAYDI.

Ahmet Misbah Demircan, Tarihi Afyon sokaklarını gezdi

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan temaslarda bulunmak üzere geldiği Afyonkarahisar sokaklarında gezintiye çıktı.

Restore edilen Afyon Konakları yenilen yüzü ile hem yurt içinden hem de yurt dışından misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.

Şehrimize gelen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve ekibi ile birlikte restoresi tamamlanan konaklarda incelemelerde bulundu.

Bakan Yardımcısı Demircan tarih kokan sokaklara ve binlerce yıllık mirasımız Afyon evlerine hayran kaldı. Başkanımız Zeybek restoresi devam eden konakların durumu ile ilgili de Bakan Demircan’a bilgi verdi. Ayrıca Bakan Yardımcımız ve Zeybek Başkan bol bol hatıra fotoğrafı çekindi vatandaşlarla sohbet etti.

Yapılan çalışmalar nedeni ile tebrikte bulunan Bakan Yardımcısı Demircan açıklamasında; “Buranın çok başka bir ruhu var. Restorasyon çalışmaları da çok yerinde ve doğru olmuş. Başkanımızı kutluyorum. Buranın tüm Türkiye’ye tanıtılması gerekiyor. Herkesin Afyon’u bilmesi lazım. Kültürel değerlerimize sahip çıkarak tarihi Afyon konaklarını yeniden turizme kazandırdığı için Başkanımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.