GÜNDEM POLİTİKA

PIRLANTA TOZLUYDU ONU ÜFLEDİ.

PIRLANTANIN ÜSTÜNDEKİ TOZU ALDI.

Gerçekten seveni ve onu görmek isteyeni giderayak otelde düzenlenen veda yemeğine adeta koştu desek yeridir. Ama günün en çok konuşulan lafı giden Vali Gökmen Çicek hakkındaki yapılan sokak röportajlarındaki vatandaşların müthiş yorum ve söylemleriydi.

Akrones otelde düzenlenen Vali Gökmen Çicek veda yemeğinde neredeyse tüm afyon oradaydı. Siyasi parti başkanlarından tutunda daire amirlerine kadar, basın kuruluşlarından tutunda şehitler ve STK başkanlarına kadar herkes üzgün ama bir o kadar da şaşkındı. “En azından bir yıl daha kalmalıydı” diyenlerin sayısı o kadar fazla ki..

Göze çarpan iki kişi yoktu CHP Afyon Milletvekili Burcu Köksal ve özel hastane temsilcileri..

Konuşmalar yapıldı. Sayın Valinin ilimize gelmesiyle beraber 2 yıllık hizmet zamanında yapmış olduğu olağanüstü başarılı işler ve etkinliklerden tutunda, kadın kooperatiflerinin başarısı Frig vadisi efsanesi yatırım ve ilçelerdeki inanılmaz motivasyonu anlatıldı. Bu kadar çok sevilen sayılan “Valinin gitmesine engel olma girişimi neden milletvekilleri tarafından ve eski orman bakanı tarafından durdurulamadı” sorusu ise gece boyunca herkesin dilindeydi.

Kendisine fahri hemşerilik beratı sunulurken, tüm ilimiz protokolü de dahil “Biz senden razıyız beratı” da imzalanarak kendisine takdim edildi. Ama geceye damga vuran söz ise Vali hakkında yapılan sokak röportajlarında ise bir vatandaşın” Afyon ilimiz bir pırlantaydı üstünde biraz tozu vardı. Sayın Valimizle birlikte bu toz üflendi ve uçtu Ama zamansız gidişi ise bize çok koydu “lafıydı.