EKONOMİ GÜNDEM

DEMİR’LER GÖZ KAMAŞTIRIYOR

Bir baba oğul düşünün. Tamamen ülke geleceği ve istihdam için tek yürek çalışsınlar. Musa Demir ve can parçası oğlu Kazım Yiğit Demirden bahsediyoruz. Musa Bey yıllarını çalışarak hem ailesi hem de ülke ekonomisine katkı sağlamak için çalışmış bir deli yürek ve memleket sevdalısı. Firmaları Başkent Ankara merkezli.. Son derece samimi dürüst ve bir o kadar da mütevazı..Firmaları ve sağlanan katma değer kazançlarıyla Türkiye’nin dört bir yanında inşaat ve yapı sektöründe inanılmaz işler yağmış insanlar..

Bakın Baba Musa Demir firmalarını nasıl anlatıyor” Firmalarımız; İnşaat, Mekanik, Tesisat, Elektrik Tesisatı sektöründe faaliyet göstermek amacıyla kurulmuş olup, yurt içi ve yurt dışı alanlarda (AVM, Hastane, Kamu binası, Eğitim kurumu, MSB Binaları, Residanslar, Toplu Konut projeleri, Endüstriyel tesis vb.) önemli görevler üstlenmeyi ve kaliteli hizmet vermeyi amaçlamıştır.

Geçen yıllarla birlikte sektörün gelişimini takip etmeyi görev bilen firmalarımız, taahhüt grubundaki faaliyetlerini tesisat uygulamaları ile sınırlamayarak Klima-Havalandırma, Otomatik Kontrol-BAS(Bina Otomasyon Sistemi), Mutfak-Çamaşırhane, Yangın Söndürme, Doğal Gaz ve Brülör tesisatı, Pnömatik Tesisatı, Medikal Gaz Tesisatı, Kojenarasyon Tesisatı işleriyle genişletmiş ve projelendirme-mühendislik-müşavirlik hizmetleri de vermeye başlamıştır. Uygulamasını yaptığımız başlıca bina ve tesis grupları şunlar. Eğitim kurumları, Hastaneler, Resmi kurumlar, Toplu konutlar, Alış veriş merkezleri, Endüstriyel tesisler, Spor tesisleri, Hava alanları, Otel ve konaklama tesisleri ve benzerleridir.

Firmalarımız, Sektörde anonim şirket olarak 2013 yılından beri hizmet vermekle beraber gerek kurucu, profesyonel kadrosuyla geçmişten gelen kurumsal aile şirketi tecrübesi ve kültürünü bünyesinde barındırmaktadır. Birlikte çalıştığımız ana yüklenici firmaların, faaliyet alanlarımıza giren konulardaki tüm uygulamalarında gerekli teknik bilgi ve gerektiğinde proje, keşif ve şartname hazırlanması, ayrıca ilgili konulardaki sorunlarına optimal mühendislik çözümleri üretmek firmamızın ana prensibidir. Çalışma alanlarında uzmanlaşmış teknik personelimiz, sektörün önde gelen tedarikçileriyle yoğun işbirliği içinde yürütülen tüm uygulamalarımızda, gerek büro gerekse saha hizmetlerinde karşılaşılacak tüm sorunlarda teorik ve pratik her türlü çözümü üretecek bilgi ve beceriye sahip olup, aynı zamanda gerekli tüm ekipman, takım, binek ve nakliye türü araçlar ile teçhizat firmamız bünyesinde bulunmaktadır” diyor iş adamı Musa Demir…

Oğlu Kazım Yiğit Demirin başında bulunduğu Demir Eısen İnş. San ve Tic A.Ş için ise baba demir oğluyla gurur duyduğunu söyleyerek firma hakkında bakın bize neler anlatıyor” Demir Eisen sektörde birçok alanda hizmet veriyor. Taahhüt grubu olarak hizmet verdiği bu alanda yükümlülüğünü aldığı işi gerek kendi bünyesinde, gerekse çözüm ortaklarıyla birlikte başarıyla sonuçlandırıyor.

Hizmet verdiği alanlar ise Anahtar teslim taahhüt, Kaba inşaat, İnce işler, Alt yapı işleri, Yol, su, içme suyu inşaatı olarak sıralanabilir. Ve şu bir kesin ki Müşterilerimiz her zaman velinimetimizdir.

Müşterilerimiz için değer yaratmak, beklentilerine kalite ve istikrarla karşılık vermek ilk önceliğimizdir. Yaptığımız işin arkasında durmak, müşterimizi zarara uğratmamak ve daima tüm projelerinde destekçisi olabilmek hedefimizdir. Daima “en iyi” olmak, vazgeçilmez hedefimizdir. Ben bu düsturu tüm aileme aşıladım ki bunun başında oğlum Yiğit gelir.

Kalitede, hizmette daima alanımızın en iyisi olmak ve bunu sürekliliğe yaymak ana hedefimiz. Bu hedefe ulaşmak üzere faaliyet gösterilen alanlarda yönetimi üstlenmek ve piyasada kendi alanımızda lider olmak temel ilkemiz. En önemli sermayemiz, insan kaynağımız.

Ürün ve hizmetlerimizin kalitesi çalışanlarımızın kalitesiyle başlar. En iyi personeli ve yetişkin insan gücünü Topluluğumuza çekmek ve istihdam etmek, insanımızın yeteneklerinden, gücünden ve yaratıcılığından azami fayda sağlamak; verimliliklerini artırmak, gelişmelerine imkân tanımak ve iş birliği ve dayanışmanın yeşerdiği bir çalışma ortamı yaratmak, firmamızın devamlılığını sağlamak için seçtiğimiz yoldur. Amacımız, sürekli gelişmek için kaynak yaratmaktır.

Hizmetin sürekliliğini sağlamak üzere, gerekli yatırımları gerçekleştirebilmek; küçük ve büyük demden sürekli istihdam sağlamak, insanlığa hizmet sağlamak onursal hedefimizdir. Üstün iş ahlakı ve dürüst çalışma ilkelerine uymak düsturumuzdur. Tüm ilişkilerimizde adilane, karşılıklı yarar sağlamak amacıyla, iyi niyet ve anlayışla davranmak, yasalara ve ahlak kurallarına daima uymak ilkemizdir. Bugünün insanına ve gelecek kuşaklara karşı sorumluluklarımızı yerine getirmek, öncüsü olduğumuz ve vazgeçemeyeceğimiz bir başka temel ilkemizdir. Türkiye ve dünya için, çevre koruma bilinciyle davranmak ve bu bilinci yaymak görevimizdir. Gücümüzü aldığımız siz değerli müşterilerimize, güç katmayı hedef alırız.

İşte Musa Demir beyin hem firmaları hem de ailesiyle birlikte şu an Park Afyon arkasında ki kooperatif başkanlığındaki Milsa -park konutları çalışma alanında ki profesyonel hizmetleri ise süratle devam ediyor.Yani anlatmak istediğimiz şu Baba Musa bey ve oğlu her şeyi Kazım Yiğit Demir sektör vizyon ve gelecek adına ilimiz için gerçekten çok büyük şans..