GÜNDEM POLİTİKA

İYİLİK YÜYÜYÜŞÜ YÜRÜDÜK

İYİ Parti İl Başkanlığı İYİLİK yürüyüşü düzenledi.

İYİ Parti İl Başkanlığı açıklamasında şu ifadelere yer verildi. İlk adım ruhuyla 19 Mayıs 2022’ de Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in Samsundan başlattığı “İYİLİK İÇİN YÜRÜ” kampanyasına destek olmak için Afyonkarahisar halkıyla beraber yürüdük.

Kocatepe Anıtına Çelenk sunumunun akabinde Saygı duruşu ve İstiklal Marşımız okundu. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Gençliğe Hitabı ve Gençliğin Atasına cevabının okunması sonrası İYİ Parti İl Başkanımız Mısırlıoğlu 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutlayan bir konuşma yaptı.

İl Başkanımız Mısırlıoğlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi.. “Gençlerimizin ve aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı en samimi duygularımla kutlayarak sözlerime başlamak istiyorum.

Başta Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi saygıyla anıyorum.

Bu gün Samsun’da atılan ilk adıma ihtiyacımız var. Geleceğimize sahip çıkmak için ayrışmaları, kutuplaşmaları kenara bırakarak yeniden bir araya gelmeye, birlikte yürümeye ihtiyacımız var.

1919 ruhunu diriltmeye ihtiyacımız var.

Kayıtsız ve şartsız bağımsızlık ülküsü için yakılan kutlu ateşimizi harlamaya and içer misiniz?

Sizi susturmak isteyenlere Cumhuriyetin bekçisi olduğunuza and içer misiniz?

Bir mazlum için bin zalime karşı durmaya and içer misiniz? Yapamazsın, başaramazsın diyenlere inat korkusuzca dimdik durmaya, aklın bilimin ışığında başarmaya, Türk milletini muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaya and içer misiniz?

Atamızın mirasına sahip çıkmaya and içer misiniz?

1919’un 19 Mayısında Samsun’da doğan güneşin ilk adımını yeniden aydınlatmaya and içer misiniz?

Bırakın anmayı, Atatürk’ün isminden bile rahatsız olanlara inat onu anmaya devam edeceğiz. Cumhuriyet Bayramı haftasında terörist rahatsız olmasın diye Atatürk resmini ve Türk bayrağını kaldıranlara inat onun mirasını yaşatmaya devam edeceğiz.

19 Mayıs haftasında, Atatürk Havalimanı’na dozerleri sürenlere inat, onun Türkiye için ortaya koyduğu büyük vizyonu hayata geçirmek için çalışmaya devam edeceğiz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsunVarlığımız Türk varlığına armağan olsun, ne mutlu Türk’üm diyene!”

Kocatepe Anıtından başlayan “İYİLİK YÜRÜYÜŞÜ” Anıtpark’ta bulunan Utku anıtında sona erdi.

Yürüyüşe katılanlar birlikte andımızı söylediler. Başkan Mısırlıoğlu’nun teşekkür konuşması sonrası hatıra fotoğrafı çekildi.