GÜNDEM KÜLTÜR-SANAT

MARİFETLİ HANIMLAR MEYDANDA

MARİFETLİ HANIMLAR PAZARI 2 ZAFER MEYDANI’NDA AÇILDI

8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Afyonkarahisar Zafer Meydanı’na Marifetli Hanımlar Pazarı 2 açıldı.

Marifetli Hanımlar Pazarı 2 açılışı düzenlenen törenle Zafer Meydanı’nda Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar Kent Konseyi Başkanı Şemseddin Yasan ve Afyonkarahisar Muhtarlar Derneği Başkanı Suat Uygur’un katılımı ile gerçekleşti.

Kent Konseyi üyelerinden geniş katılım

Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Kemal Çekiç, Kent Konseyi Engelliler Meclis Başkanı Faruk Özkara, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Canser Kuzu, Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri Zeynep Gürman, Neşe Yılmaz, Salim Taşpınar, Ahmet Önder de Marifetli Hanımlar Pazarı 2’nin açılış törenine katıldı.

“Emek, ekonomiye; üretim, kazanca dönüşecek”

Törende konuşma yapan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek Afyonlu kadınların bu pazarda satış yaparak aile bütçelerine katkı sağlayacakları vurgusunda bulundu. Başkan Zeybek; “Burada kadınlarımız hazırladıkları birbirinden güzel el emeği göz nuru ürünlerinin satışlarını yaparak aile bütçelerine katkı sağlayacaklar. Emek, ekonomiye; üretim, kazanca dönüşecek. Afyonkarahisarlı hanımlarımıza hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.

Marifetli Hanımlar Pazarı 2 açılışı töreninde bir konuşma yapan Afyonkarahisar Kent Konseyi Başkanı Şemseddin Yasan ise şu ifadelere yer verdi;

“Bu etkinliğe öncülük yapmaktan mutlu ve gururluyuz”

“Bugün Kent Konseyi olarak bizim için çok önemli bir gün. Bizler Kent Konseyi olarak 2005 yılından bu yana bu tür etkinlikleri sürekli yapıyoruz. Böyle güzel bir etkinlik içerisinde bulunmaktan ve Kent Konseyi olarak bu etkinliğe öncülük yapmaktan mutlu ve gururluyuz. Kent Konseyi çalışmaları kapsamında kadınlarımıza yönelik birçok etkinlik yaptı.

“Kent Konseyi olarak bir ilki gerçekleştirerek Diyarbakır Anneleri’ne destek oldu”

Kent Konseyi olarak bizlerin kendi dönemimizde kadınlara yönelik olarak gerçekleştirdiğimiz ilk etkinliğimiz Diyarbakır Anneleri’ne destek ziyareti oldu. Afyonkarahisar Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Canser Kuzu ve beraberindeki kadın meclisi üyeleri Diyarbakır’da feryat eden annelere giderek destek oldular. Böylece Türkiye genelinde Kent Konseyi olarak bir ilki gerçekleştirerek Diyarbakır Anneleri’ne destek olduk.

“Kadınlarımıza her zaman destek olmak için çalışacağız”

“Kadınlarımıza yönelik gerçekleştirdiğimiz çalışmalara Afyonkarahisar Kent Konseyi olarak devam edeceğiz. Daha güzel etkinliklere öncülük yapacağız. Afyonkarahisar Belediyesi’nin destekleri ile kadınlarımıza her zaman destek olmak için çalışacağız. Marifetli Hanımlar Pazarı 2 etkinliğimizde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Afyonkarahisarlı kadınlarımıza hayırlı uğurlu olsun.”

Açılış töreninin ardından Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve eşi Sevim Zeybek, Afyonkarahisar Kent Konseyi Başkanı Şemseddin Yasan ve eşi Emine Yasan, Muhtarlar Dernek Başkanı Suat Uygur ve eşi Özlem Uygur törene katılım sağlayan tüm davetliler Marifetli Hanımlar Pazarı 2 stantları gezerek hanımlardan bilgi aldılar.

Marifetli Hanımlar Pazarı 2 açılış töreni çekilen hatıra fotoğraflarının ardından sonlandırıldı.

Marifetli Hanımlar Pazarı 2 Zafer Meydanı’nda 14 – 15 – 16 Mart tarihleri arasında tüm Afyonkarahisar Halkı’na açık olacak.